Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (15.04-21.04.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (15.04-21.04.16)

Intel zwalnia 12 tysięcy osób, twórcy Omni3D oddają pieniądze użytkownikom Kickstartera, a niemieccy przedsiębiorcy stawiają mikroszklarnię w supermarkecie. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Brian Krzanich, CEO Intela | fot. materiały prasowe 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Intel zwalnia 12 tysięcy pracowników. Będzie inwestować w Internet Rzeczy

Amerykański gigant technologiczny Intel zwolni 12 tysięcy osób, czyli jedenaście procent załogi. Brian Krzanich, dyrektor generalny spółki, wyjaśnił, że powodem restrukturyzacji jest konieczność zmiany kierunku działań firmy. Dotychczas bowiem przedsiębiorstwo zajmował się głównie produkcją mikroprocesorów na potrzeby rynku komputerów osobistych. Ten z kolei coraz bardziej się kurczy, a segment urządzeń mobilnych zyskuje na popularności. Dlatego Intel zainwestuje m.in. w Internet Rzeczy.

czytaj więcej >

2. Przeliczyli się i oddali pieniądze wspierającym. Turbina AirEnergy 3D nie powstanie

Poznańska firma Omni3D zamierzała stworzyć domowe turbiny wietrzne AirEnergy 3D, za pośrednictwem których użytkownicy mieli wytwarzać energię o mocy 300 watów. Na ich produkcję zespół potrzebował środków finansowych, dlatego wystartował z kampanią crowdfundingową na Kickstarterze. W efekcie zebrał 24 tysiące funtów. Okazuje się jednak, że urządzenie nie powstanie. Przedsiębiorcy więc oddali pieniądze ich właścicielom.

czytaj więcej >

3. Stworzyła inteligentną mikroszklarnię. Jedna już stoi w berlińskim supermarkecie

Przedsiębiorcy z Niemiec stworzyli mikroszklarnię, która na pierwszy rzut oka przypomina kształtem i rozmiarem niewielki kiosk albo budkę z lodami. Służy ona do bezglebowej hodowli rośli, warzyw i ziół. Pierwsza z nich stoi już w jednym z supermarketów w Berlinie, a jego klienci mogą przez cały roku kupować warzywa, które dotychczas był dostępne jedynie w określonym sezonie. Przedstawiciele Infarm zapowiadają, że ruszą z masową sprzedażą mikroszklarni najpóźniej na początku przyszłego roku.

czytaj więcej >

4. Nie wysypiając się prześpisz szansę na sukces, twierdzi współzałożycielka Huffington Post

– Istnieje rodzaj mitu założycielskiego, według którego: jeśli jesteś właścicielem biznesu, to nie możesz pozwolić sobie na sen. Prawda jest tak, że trzy-czwarte startupów upada, jeśli jednak ich twórcy będą wysypiać się zwiększą swoją szansę na powodzenie – powiedziała Arianna Huffington w rozmowie z serwisem TechCrunch. Współzałożycielka magazynu Huffington Post radzi przedsiębiorcom, jak stworzyć odpowiedni rytuał zasypiania.

czytaj więcej >

5. Yelp żądał zapłaty za usuwanie negatywnych komentarzy? Tak twierdzą bohaterowie "Billion Dollar Bully"

Yelp.com to popularny serwis internetowy, gdzie możemy znaleźć opinie dotyczące m.in. restauracji. Właściciele jednej z nich zarzucają twórcom platformy, że negatywne komentarze widniejące pod ich profilem zostały napisane przez pracowników Yelp.com. Poprosili więc autorów strony o usunięcie wpisów, ci rzekomo zarządzali opłaty, a restauratorzy odmówili. Wówczas właściciele serwisu mieli zasugerować, że podobnych opinii pojawi się więcej.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij