Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (29.04-05.05.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (29.04-05.05.16)

WhatsApp ponownie zablokowany w Brazylii, naukowiec z Afryki stworzył mydło, które odstrasza komary przenoszące malarię, a władze Berlina uniemożliwiają wynajęcie całego mieszkania za pośrednictwem AirBnb. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu zespół AirBnb (od lewej): Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk i Brian Chesky | fot. materiały prasowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. WhatsApp znów zablokowany w Brazylii. Zuckerberg zbiera podpisy pod petycją

W grudniu ubiegłego roku sąd w Brazylii zablokował WhatsAppa na 48 godzin po tym, jak przedstawiciele spółki nie przekazali wymiarowi sprawiedliwości danych dotyczących użytkowników komunikatora. Po sześciu miesiącach sprawa wróciła na wokandę, a internauci korzystając z aplikacji powtórnie zostali od niej odcięci. Tym razem na 72 godziny. W związku z tym Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, poprosił internautów, żeby złożyli podpisy pod petycją, która ma uniemożliwić lokalnym władzom ponowne blokowanie aplikacji.

czytaj więcej >

2. Afrykański naukowiec stworzył mydło, które odstrasza komary przenoszące malarię. Uratuje 100 tys. osób

38-leni naukowiec z Burundi stworzył mydło, które odstrasza komary odpowiedzialne za przenoszenie malarii. Tym samym ma nadzieje do 2018 roku ocalić 100 tysięcy osób przed chorobą i śmiercią. Według Światowej Organizacji Zdrowia, malaria zabija co dwie minuty jedno dziecko. Problem ten dotyka przede wszystkim mieszkańców Afryki. Lekarstwem okazać ma się wcześniej wspomniane mydło. Głównie dlatego, że jest to środek, który posiada 95 procent tamtejszych gospodarstw domowych, a powstałe podczas mycia mydliny hamują rozwój larw komarów złożonych w wodzie.

czytaj więcej >

3. Berlin walczy z AirBnb. Właściciele nieruchomości nie wynajmą już całych mieszkań

Właściciele nieruchomości, którzy za pośrednictwem serwisu AirBnb wynajmowali lokale, nie mogą już oferować na terenie Berlina całych mieszkań. A to za sprawą nowego przepisu, według którego mogą przyjmować gości jedynie w pojedynczych pokojach, na dodatek, kiedy sami przebywają w lokalu. W ten sposób niemiecki rząd mam nadzieję ograniczyć liczbę krótkoterminowych ofert wynajmu, na rzecz długoterminowych umów.

czytaj więcej >

4. Centrum dowodzenia projektów. Timble.us uratuje Twój startup przed porażką

Timble pomaga zespołom lepiej organizować pracę, a Project Managerom efektywniej zarządzać projektami. Jest to narzędzie, które służy do rejestrowania czasu pracy. W jednym miejscu gromadzi zadania przypisane użytkownikom w kilku aplikacjach takich jak, np. Trello, JIRA i Asana. Wkrótce zespół z Polski zamierza udostępnić narzędzie internautom ze Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej >

5. Zanim ruszysz na Kickstartera: jak wyglądają przygotowania przed kampanią

Za pośrednictwem Kickstartere zebrano już ponad dwa miliardy dolarów, zakończono pomyślnie 100 tysięcy zbiórek, a rekordzista zrealizował aż 94 udane kampanie crowdfundingowe. Jak więc dobrze przygotować się przed startem na Kickstarterze? Może zaproponować internautom nagrody? Czy film i teksty promocyjne wystarczą, żeby zachęcić wspierających? Prawdopodobnie – nie. Warto m.in. stworzyć społeczności.

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij