Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (27.05-02.06.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (27.05-02.06.16)

Jak Wojciech Inglot zbudował kosmetyczne imperium, z którym z polskich startupów będzie współpracować FC Barcelona i dlaczego Bruksela nakłada zakaz na Ubera? Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. materiały prasowe 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Czas, wiedza, upór… i 30 tabletek dziennie. Tak Wojciech Inglot budował kosmetyczne imperium

24-letni Wojciech Inglot nie zdaje egzaminów wstępnych na studia doktoranckie i wkrótce po tym zatrudnia się w Polfie. Ma jednak większe ambicje i planuje wystartować z własnym biznesem. Namawia więc siostrę, żeby wspólnie rozpoczęli produkować kolorowe kosmetyki. Około 20 lat później ich butik z logo Inglot najpierw pojawia się w galerii handlowej w Montrealu, a następnie na Time Square w Nowym Jorku. Poznaj pasjonującą historię przedsiębiorcy z Przemyśla, który swoimi cieniami do powiek, tuszami do rzęs i lakierami do paznokci podbił serca kobiet na całym świecie.

czytaj więcej >

2. Polacy chcą dostarczać rozrywkę w przerwach między meczami FC Barcelony

Który zawodnik najlepiej zagrał podczas wczorajszego meczu? Zwykle wiemy kto, bo obserwowaliśmy widowisko albo tak powiedziały nam statystyki. Z aplikacją Screen4Fans będziemy mogli w czasie rzeczywistym wybierać swoich faworytów, a informacja ta wyświetli się na stadionowych telebimach. W ten sposób Marcin Matysik, Marcin Krawczyk i Piotr Krawczyk, twórcy projektu, chcą zaangażować kibiców podczas przerwy w meczach. Być może z ich rozwiązania skorzysta FC Barcelona.

czytaj więcej >

3. Po interwencji taksówkarzy zakazano Ubera w Brukseli

Sąd w Brukseli zabronił korzystania z aplikacji UberPOP na terenie stolicy Belgii. To finał sprawy, która rozpoczęła się we wrześniu minionego roku, po tym, jak jedna z tamtejszy korporacji taksówkarskich domagała się od władzy nałożenia zakazu na firmę ze Stanów Zjednoczonych. Wówczas sąd przychylił się do wniosku i wydał dla Ubera nie korzystny wyrok. Przedstawiciel spółki odwoływali się, ale bezskutecznie. Apelacja nie została rozpatrzona.

czytaj więcej >

4. Zabrakło pieniędzy. Historia niepowodzenia aplikacji do dzielenia się wydatkami

Startupy upadają. Scenariusz ten spotkał także TraceCoin, aplikację, która pomagała współlokatorom dzielić się kosztami i wydatkami dotyczącymi wspólnego gospodarstwa domowego. Pomysł interesujący, ale czegoś zabrakło. – Główną przyczyną porażki TraceCoin był model biznesowy, a właściwie jego brak (…) – zdradza w rozmowie z MamStartup Michał Olko, jeden z autorów projektu. Jakie jeszcze błędy popełnił zespół TraceCoin, czy można ich było uniknąć i jak próby ratowania biznesu podjęli współzałożyciele? Odpowiedzi na te pytania poznasz czytając artykuł.

czytaj więcej >

5. Piłeś? Ta opaska zmierzy liczbę promili

Po zakrapianym alkoholem wieczorze, następnego dnia ma się właściwie dwa wyjścia: albo nie wsiadać do samochodu, albo pójść na komendę i dmuchnąć w alkomat. To drugie rozwiązanie nie zawsze jednak jest wygodne, bo np. posterunek policji jest za daleko. Z tą opaską natomiast nie będzie trzeba drałować w jego kierunku. BACTrack Skyn zmierzy stężenie alkoholu we krwi na podstawie wydzielanego potu. Urządzenie wystarczy nosić na nadgarstku i jest ponoć tak samo dokładne jak policyjny alkomat.

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij