Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (03.06-09.06.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (03.06-09.06.16)

Anna Lewandowska uruchomiła aplikację dietetyczną, DocPlanner zgarnął 20 mln dolarów i wchłonął konkurenta, a Dinner Lab upadł pomimo wpompowanych w niego pokaźnych środków finansowych. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Anna Lewandowska, autorka Diet by Ann | fot. zrzut ekranu ze strony aplikacji

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Anna Lewandowska wchodzi w startupy? Razem z zespołem stworzyła aplikację dietetyczną

Anna Lewandowska debiutuje na scenie startupowej. Mistrzyni świata i wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy uruchomiła właśnie Diet by Ann. Jest to aplikacja webowa, za pośrednictwem której internauci będą mogli otrzymywać diety przygotowane przez zespół specjalistów. – Odkryj razem ze mną, że zdrowy tryb życia to najlepsza droga do szczęścia – zachęca autorka aplikacji do skorzystania z programu.

czytaj więcej >

2. DocPlanner pozyskuje 20 mln dolarów i kupuje giganta z Hiszpanii

DocPlanner, polski startup, który na rodzimym rynku działa jako ZnanyLekarz, kupił konkurenta z Hiszpanii. Mowa o Doctoralia.com, platformie służącej do umawiania wizyt lekarskich. Spółka nie zdradza warunków transakcji. Wiadomo natomiast, że dzięki przejęciu będzie rozwijać się w Brazylii i Meksyku. Ponadto firma z Polski pozyskała 20 milionów dolarów.

czytaj więcej >

3. Miliony w błoto (1/5): Dinner Lab – jak przejeść 9 mln $ inwestycji

W 2015 roku Dinner Lab miał 25 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a w międzyczasie pozyskał 9 milionów dolarów. Mimo to startup nie przetrwał i po czterech latach prowadzenia biznesu Brian Bordainick ogłosił, że firma, której przewodzi, została zamknięta. Nie pomogły wielkie pieniądze, dobry pomysł i wsparcie inwestorów. Co więc było przyczyną niepowodzenia projektu?

czytaj więcej >

4. Japoński bloger stworzył Drivemode. Ułatwia obsługę smartfona podczas jazdy samochodem

Yo Koga, CEO Drivemode, pracował dla funduszu inwestycyjnego Globespan Capital Partners, a po godzinach prowadził bloga. To właśnie za jego pośrednictwem podzielił się z czytelnikami pomysłem na aplikację, dzięki której można ponoć bezpiecznie obsługiwać telefon podczas jazdy samochodem. Internautom na tyle spodobała się koncepcja programu, że wsparli jego autora dziesięcioma tysiącami dolarów.

czytaj więcej >

5. Arabia Saudyjska inwestuje w Ubera 3,5 mld dolarów. Pomoże firmie podejmować decyzje

Publiczny Fundusz Inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej zainwestował w Ubera 3,5 miliarda dolarów. Gigantyczna kwota pomoże spółce ze Stanów Zjednoczonych wejść na nowe rynki, w tym chiński. Z kolei dla inwestora transakcja ta oznacza zdobycie nowego źródła wpływów. Okazuje się bowiem, że do 2030 roku zamierza obniżyć poziom uzależnienia kondycji gospodarki królestwa od wydobycia ropy.

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij