Ruszają Otwarte Spółki Skarbu Państwa – nowa inicjatywa KPI

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ruszają Otwarte Spółki Skarbu Państwa – nowa inicjatywa KPI

Koalicja na rzecz Polskich Innowacji uruchomiła program „OtwarteSSP” – platformę wymiany wiedzy dla dyrektorów ds. Innowacji Spółek Skarbu Państwa. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Krakowie w trakcie konferencji Impact’16 (15-16 czerwca), której KPI jest partnerem merytorycznym.

To pierwszy tego typu projekt w historii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Pytanie o rolę państwa w gospodarce jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek” – twierdzi Mariana Mazzucato, profesor ekonomii Uniwersytetu w Sussex. Czy dotyczy to również Polski? Twierdzimy że tak. Dlatego też Koalicja na rzecz Polskich Innowacji uruchomiła program „OtwarteSSP” – regularne spotkania managerów odpowiedzialnych za innowacje w Spółkach Skarbu Państwa, których celem prócz wzajemnej wymiany doświadczeń jest przede wszystkim wypracowanie konkretnych produktów w postaci rozwiązań, które wspomogą spółki skarbu państwa we współpracy ze startupami. Spółki Skarbu Państwa mogą stać się kołem zamachowym rozwoju Polski. Od ich otwartości i jakości działania zależy powodzenie i tempo realizacji Planu Morawieckiego. Co warto podkreślić, to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która zrzesza zdecydowaną większość Spółek Skarbu Państwa.

Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, podkreśla – W realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju kluczowe jest dla nas to, aby duże polskie firmy, także te należące do Skarbu Państwa, dostrzegły korzyści płynące ze współpracy z mniejszymi, najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami. Wypracowaniu trwałych mechanizmów kooperacji pomiędzy nimi ma służyć program Start in Poland. Jednak działania Ministerstwa Rozwoju powinny być dodatkowo wspierane przez społeczne inicjatywy, dlatego cieszę się, że akurat w tym czasie Koalicja na rzecz Polskich Innowacji uruchomiała właśnie taki projekt jak „Otwarte SSP”.

Maciej Kuziemski, Prezes Zarządu Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, tłumaczy – Spółki Skarbu Państwa stają się̨ centrum inkubacji, akceleracji, skalowania innowacyjnych produktów, rozwiązań czy usług. Wynika to z potrzeby rozwoju gospodarczego oraz strategicznej wizji państwa w tym zakresie. Posiadając określony wolumen zakupowy oraz skalę działalności, SSP mogą̨ być́ istotnym elementem budowy innowacyjności kraju. Do tej pory nie istniało jednak forum, w ramach którego menedżerowie ze Spółek mogliby wymienić się spostrzeżeniami i przykładami najlepszych praktyk. Koalicji to się udało.

Gospodarzem Spotkania Inauguracyjnego, które odbyło się w maju br., było PKP S.A.. W spotkaniu wzięło udział niemal trzydzieści wiodących Spółek. Celem spotkania było stworzenie mapy wyzwań i strategii wspólnego działania.

Najbliższe spotkanie „OtwarteSSP” odbędzie się podczas kongresu Impact’16 w Krakowie, którego KPI jest partnerem merytorycznym. Prelekcję wygłosi Arnaud Bonzom, dyrektor odpowiedzialny za strategię otwierania korporacji z 500Startups.

Koalicja na rzecz Polskich Innowacji to sieć organizacji, której założycielami są Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Intel, Konfederacja Lewiatan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Startup Poland oraz Wardyński i Wspólnicy. Celem Koalicji jest wzmacnianie połączeń

w ekosystemie innowacji poprzez wypracowywanie standardów dobrych praktyk i mądrej legislacji. KPI jest także organizatorem konferencji Innowacyjna Europa – wydarzenia, które jest unikatową okazją do dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami rozwojowymi i daje możliwość do spotkania się polskich liderów zmian z ich globalnymi odpowiednikami.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij