Gorący jak video!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gorący jak video!

Video na dobre weszło do kanonu narzędzi marketerów. Potwierdzają to przeprowadzone przez OFFON Agency badania „Video marketing w polskich firmach”. Raport z badania został właśnie udostępniony.

Wyniki mówią same za siebie – video w Internecie to hit najbliższych lat. Ankietowani zdecydowanie wskazują na działania video w sieci jako przyszłość marketingu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aż 73% respondentów planuje wykorzystanie materiałów video w Internecie w ciągu najbliższych dwóch lat.

To właśnie video marketing w sieci odnotował najbardziej spektakularny wzrost zainteresowania wśród badanych (o 19,5 punktu procentowego), deklasując w tym zakresie tradycyjne kanały – prasę, radio, telewizję, outdoor, jak i marketing internetowy oparty o treści graficzne czy tekstowe.

- Badania właściwie potwierdziły nasze przekonania wynikające z dotychczasowych doświadczeń. Video marketing w sieci rośnie w siłę. Marketerzy doceniają moc obrazu video zarówno w budowaniu świadomości marki, jak i wzrostu sprzedaży. Coraz chętniej sięgają po różne narzędzia z arsenału video marketingu – mówi Magdalena Daniłoś Creative Director w OFFON Agency.

58,88% respondentów uważa, że video to najlepiej dopasowana do potrzeb ich klientów forma komunikacji.

Na plany marketingowe firm w ogromnym stopniu wpływają już nabyte doświadczenia, a warto zaznaczyć, że ponad połowa badanych w ciągu ostatnich dwóch lat skorzystała z video w Internecie jako formy promocji. Wnioski z badań są proste: po video chętniej sięgną w przyszłości te firmy, które już sprawdziły jego skuteczność.

Aż 90% respondentów zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat kontynuować podjęte działania video marketingowe w Internecie.

Ale video marketingiem w sieci interesują się także ci, którzy dotychczas nie próbowali swych sił w takich działaniach. Ponad 53% tych respondentów w najbliższych dwóch latach chce wypróbować tę formę.

- Wciąż widoczne są obawy firm przed wysokimi kosztami realizacji, emisji, skomplikowanym procesem produkcji i dystrybucji. Lecz zdobywane doświadczenia i racjonalna kalkulacja sprawiają, że video marketing w sieci będzie nabierał rozpędu – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska, autorka raportu z badań.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem dostępnym pod adresem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij