Alerty RCB na ekranach reklamowych w całej Polsce

Nie tylko w telefonach komórkach, ale również w przestrzeni miejskiej. Od nowego roku alerty RCB są wyświetlane na ekranach reklamowych w całej Polsce.
O autorze
1 min czytania 2022-01-03

Dzięki współpracy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i firmy Screen Network, osoby znajdujące się na zagrożonym terenie, zobaczą ostrzeżenie nie tylko w swoich telefonach, ale także na ekranach w przestrzeni miejskiej – w drodze do pracy, szkoły, w czasie podróży, czy podczas zakupów.

– Aby poszerzyć zasięg komunikatów i jeszcze skuteczniej ostrzegać przed zagrożeniami, udostępniamy naszą sieć ekranów Digital OOH. W ramach akcji udostępniamy ekrany przy najbardziej uczęszczanych drogach, centrach handlowych czy dworcach kolejowych – wyjaśnia Damian Rezner, dyrektor operacyjny Screen Network.

Alerty RCB ostrzegają między innymi przed zagrożeniami pogodowymi. Są wysyłane w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Ostrzeżenia są wysyłane do osób znajdujących się na zagrożonych terenach. W analogiczny sposób działają alerty emitowane w sieci ponad 20 tysięcy ekranów Screen Network. Dzięki geolokalizacji komunikaty są wyświetlane jedynie na ekranach znajdujących się na terenach objętym ostrzeżeniem.

– Zarządzamy siecią ponad 20 tys. ekranów, które są stale połączone z zasobami sieci. Możemy aktualizować wyświetlane komunikaty w czasie rzeczywistym i natychmiast wyświetlić dany alert na wybranych ekranach. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy możemy poszerzyć zasięg alertów i pomóc skuteczniej docierać do mieszkańców zagrożonych terenów. Stale podejmujemy kroki, aby cyfrowe ekrany reklamowe stanowiły część miejskiej tkanki, służyły jego mieszkańcom – wyjaśnia Damian Rezner.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Screen Network ma duże doświadczenie w kampaniach społecznych i edukacyjnych. Regularnie angażuje się w inicjatywy na rzecz dobra publicznego. Stałe połączenie ekranów reklamowych z Internetem daje unikatową możliwość natychmiastowej emisji istotnych komunikatów. Ekrany Screen Network to sieć ponad 20 tysięcy nośników, które docierają do ponad 6 milionów Polaków dziennie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zdjęcia ilustrujące niniejszy artykuł stanowią wizualizację przykładowych alertów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się