Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Allegro we współpracy z mBankiem wprowadza nową ofertę kredytu dla firm

Allegro we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach.
O autorze
2 min czytania 2018-10-04

Najnowsza propozycja Allegro i mBanku skierowana jest do najmniejszych przedsiębiorców, czyli sprzedawców na platformie Allegro, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Firma dzięki długiej relacji ze swoimi sprzedającymi może pomóc błyskawicznie dokonać oceny potencjału finansowego przedsiębiorcy zainteresowanego kredytem, opierając się na danych dotyczących jego dotychczasowej działalności w serwisie. To pierwszy w Polsce produkt finansowy tego typu.

– Wielu drobnych przedsiębiorców spotkało się pewnie w swojej działalności z sytuacją, gdy musieli zrezygnować z ciekawego pomysłu na rozwój biznesu z braku możliwości szybkiego dostępu do finansowania. Jako Allegro doskonale rozumiemy te potrzeby, ponieważ na co dzień na naszej platformie działalność prowadzi już ponad 125 tysięcy profesjonalnych sprzedawców – mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności Allegro – Nowa forma finansowania dostępna dla mikroprzedsiębiorców to zastrzyk gotówki dostępny bardzo szybko i przy minimum formalności. A co kluczowe, oparty jest o historię działalności takiej osoby na Allegro. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowy impuls do rozwoju biznesu i sukcesu na naszej platformie. To kolejny element naszej strategii wspierania polskiej przedsiębiorczości – dodaje Biniek.

Przedsiębiorca zainteresowany uzyskaniem pożyczki może błyskawicznie dowiedzieć się jakie środki są w jego zasięgu. Propozycja kredytowa dostępna jest po zalogowaniu, w zakładce Moja Sprzedaż. mBank wylicza potencjał finansowania firmy na podstawie jej dotychczasowych obrotów w serwisie Allegro. Proces trwa poniżej 1 sekundy. Im większa sprzedaż, tym większą kwotę można uzyskać. Maksymalna kwota to 100 tys. zł. To zupełnie nowy standard szybkiej obsługi kredytowej przedsiębiorców. Dodatkowo jest on realizowany w miejscu prowadzenia biznesu i dopasowany do specyfiki branży online.

– Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy klientom Allegro, wspiera przedsiębiorców. Prowadzący firmę może poznać swój potencjał kredytowy bez ujawniania swoich danych. Jeżeli zdecyduje się skorzystać z finasowania, w łatwy sposób otrzyma pieniądze bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów – wyjaśnia Piotr Teodorczyk, dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w mBanku. – Konsekwentnie budujemy ekosystem rozwiązań, które ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie biznesu – dodaje Teodorczyk.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Formalności związane z uzyskaniem pożyczki są skrócone do minimum, a wypłata następuje w ciągu maksymalnie 2 dni od złożenia wniosku. Dzięki wstępnemu oszacowaniu potencjału finansowego przedsiębiorca wie, o jaki kredyt może się starać. Wypełnia krótki wniosek online, dostępny za pośrednictwem platformy. Czas oczekiwania na decyzję banku został również skrócony do minimum i trwa nawet 3 minuty. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, przedsiębiorca zawiera umowę w serwisie bankowości elektronicznej lub – w przypadku firm, które nie są klientami mBanku – w placówce. W przypadku kredytu odnawialnego, prowizja pobierana jest wyłącznie za wykorzystane środki, więc można potraktować go jako zabezpieczenie bieżącej działalności. Usługa jest już dostępna dla wszystkich sprzedających na Allegro, spełniających warunki uczestnictwa w programie.

Zaoferowanie kredytu wprost na platformie e-commerce było możliwe nie tylko dzięki współpracy mBanku i Allegro. W projekcie uczestniczyła również nowa spółka z Grupy mBanku, mElements, która połączyła systemy obu firm. Nowy podmiot specjalizuję się w rozwiązaniach banking API i będzie stawiać czoła wyzwaniom związanym z PSD2.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się