Allegro wychodzi za granicę, umożliwiając kupowanie i sprzedawanie w UE

Allegro uruchamia swoją anglojęzyczną usługę, umożliwiając klientom i sprzedawcom z UE* wyszukiwanie i kupowanie towarów na platformie e-commerce. Allegro zapewni sprzedawcom angielskie tłumaczenia ofert, a także niezbędne wsparcie w procesie zakupu i płacenia w euro.
O autorze
1 min czytania 2022-02-22

Allegro zyskuje teraz jeszcze większą, europejską skalę. Anglojęzyczny serwis da klientom w UE dostęp do ponad 60 milionów ofert, których sprzedaż i dostawę wspomogą nowoczesne rozwiązania technologiczne Allegro. Nowa funkcjonalność to ważny krok w międzynarodowej ekspansji Allegro, który wraz z planowanym zakupem Grupy Mall umocni europejską pozycję platformy.

Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i jako najczęściej odwiedzana platforma e-commerce w Polsce robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku. Podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniamy drugi filar naszej obecności w Europie, poszerzając dostęp do milionów ofert na naszej platformie dla klientów i sprzedawców z UE. Europejscy konsumenci skorzystają dzięki Allegro na szerokim wyborze produktów w świetnych cenach jak i na wygodnych dostawach, a sprzedawcy zyskują możliwość powiększenia w ten sposób grona potencjalnych klientów – mówi prezes Allegro, Francois Nuyts.

Polscy i zagraniczni sprzedawcy mogą oferować swoje produkty odbiorcom z UE w języku angielskim. Allegro zadba o tłumaczenia ofert i zapewni niezbędne wsparcie dla obu stron transakcji, w tym przed, w trakcie i po zakupie. Klienci mogą korzystać z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, a niedługo uruchomiona zostanie także strona w domenie allegro.com przeznaczona specjalnie dla międzynarodowych ofert. Platforma oferuje nie tylko konkurencyjne ceny dostaw, ale też będzie te dostawy wspomagać, jak i umożliwiać płatności w euro.

* Oferta obejmuje poza Polską 24 kraje UE, wyłączając Maltę i Cypr.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj