Animal Alerts: stworzono obrożę dla zwierząt, która pomaga wykrywać zbliżające się trzęsienia ziemi

Animal Alerts: stworzono obrożę dla zwierząt, która pomaga wykrywać zbliżające się trzęsienia ziemi
System Animal Alerts to sposób na wykrywanie trzęsień ziemi z wykorzystaniem informacji dostarczanych na podstawie... stanu zdrowia zwierząt domowych. Wystarczy założyć pupilowi obrożę PetPace wypełnioną czujnikami.
O autorze
1 min czytania 2024-06-13

Co może wyniknąć ze współpracy ekspertów z sektora opieki nad zwierzętami, technologii, nauki i mediów? Na przykład nowatorska metoda ostrzegania przed nadchodzącymi trzęsieniami ziemi. Animal Alerts to projekt polegający na stworzeniu obroży PetPace pełnej czujników, którą zakłada się zwierzętom. Na podstawie danych takich jak prędkość oddechu, częstotliwość bicia serca, czy temperatury ciała tworzone są specjalne algorytmy, które następnie pozwalają przewidzieć trzęsienie ziemi. Jak to możliwe? Okazuje się, że poziom stresu zwierzęcia rośnie wprost proporcjonalnie do zbliżających się wstrząsów sejsmicznych.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Obrożna PetPace została wyposażona w technologię, dzięki której możliwe stały się bezinwazyjne pomiary parametrów ciała zwierząt. Już dawno temu udowodniono, że psy czy koty wyczuwają zmiany w pogodzie i inne anomalie znacznie wcześniej niż człowiek. Teraz postanowiono tę wiedzę wykorzystać w słusznym celu i połączyć ją z osiągnięciami techniki w ramach projektu Animal Alerts.

Zdjęcia: YouTube, www.animal-alerts.org

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Dzień Kundelka: HAYB, Piesotto, Coffeedesk, Ładne.co i Psie Sucharki łączą siły, by pomóc czworonogom

Warszawska palarnia kawy speciality HAYB, psi catering Piesotto, kawowy e-commerce Coffeedesk oraz internetowy sklep z plakatami Ładne.co wspólnie świętują przypadający 25 października Dzień Kundelka. Świętują – pomagając.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się