Anthony Hopkins wypuści kolekcję NFT inspirowaną swoimi filmowymi rolami

Anthony Hopkins wypuści kolekcję NFT inspirowaną swoimi filmowymi rolami
Na stworzenie własnej kolekcji NFT zdecydował się 84-letni Anthony Hopkins. „The Eternal Collection” to zbiór cyfrowych grafik inspirowanych karierą filmową i malarstwem dwukrotnego zdobywcy Oscara.
O autorze
1 min czytania 2022-08-18

fot. Orange Comet

Mimo licznych kontrowersji, jakie wywołuje rynek NFT, inwestowanie w niewymienialne tokeny stale przyciąga kolejne marki oraz artystów. Do ich grona dołączył także Anthony Hopkins. W czerwcu br. aktor za pośrednictwem Twittera wyraził zainteresowanie cyfrową sztuką, prosząc o rekomendacje Snoop Dogga, Jimmy’ego Fallona czy Reese Witherspoon.

Jak stwierdził 84-letni aktor , „NFT to czyste płótno do tworzenia sztuki w nowym formacie”. Dwukrotny zdobywca Oscara postanowił więc połączyć siły ze studiem kreatywnym Orange Comet, aby stworzyć własną kolekcję NFT o nawie „The Eternal Collection”.

Jestem prawdopodobnie najstarszym facetem w społeczności NFT i w mediach społecznościowych, co dowodzi, że wszystko jest możliwe w każdym wieku – powiedział Hopkins.
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Grafiki z hiperrealistycznym cyfrowym odwzorowaniem twarzy Hopkinsa mają stanowić interpretacje 10 różnych archetypów postaci, które aktor przedstawił w swojej karierze filmowej – m.in. w roli Hannibala Lectera z „Milczenia owiec” czy Odyna z serii filmów „Thor” Marvela. Co więcej, NFT będą skupione również na malarskich dziełach Hopkinsa.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Kolekcja zostanie podzielona na 3 kategorie. Najcenniejsza z nich będzie obejmowała NFT ze wszystkimi 10 archetypami: Bohatera, Rebelianta, Maga, Mędrca, Władcy, Odkrywcy, Kochanka, Stwórcy, Dawcy i Błazna. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę za NFT, otrzyma również oprawione odbitki grafik z autografem Hopkinsa, możliwość spotkania z aktorem oraz kopię „Dreamscapes” z podpisem, zawierającą setki kolorowych obrazów i rysunków artysty.

Kiedy Margam Fine Art zwróciło się do nas z artystyczną wizją przeniesienia dzieł Sir Anthony’ego Hopkinsa do metawersu, wiedzieliśmy, że to wyjątkowa okazja dla świata NFT. Ten związek to wspaniała symbioza technologii i sztuki jednego z najlepszych aktorów i artystów naszych czasów – powiedział Dave Broome, dyrektor generalny Orange Comet.

Data premiery kolekcji na OpenSea jest przewidziana na 16 września. Część dochodów ze sprzedaży tokenów zostanie przekazana na wybraną przez aktora organizację charytatywną.

PS
Czym w rzeczywistości jest NFT? Prawa do „czego” są przedmiotem wielomilionowych nieraz transakcji? Nad tymi podstawowymi pytaniami zastanawiają się prawnicy, a odpowiedzi wcale nie są oczywiste