Avon włącza się w walkę z koronawirusem

Avon angażuje się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazuje łącznie 7 ton produktów do higieny Szpitalowi Wolskiemu im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, Powiatowemu Szpitalowi w Garwolinie, a także placówkom publicznym, które potrzebują pilnego wsparcia.
O autorze
2 min czytania 2020-03-31

Walka z pandemią to wielkie wyzwanie dla całego społeczeństwa. Na szczęście są ludzie, którzy zwłaszcza w takim momencie, chcą pomagać innym. Właśnie dlatego marka Avon postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do wspólnego dzieła i podzielić się tym, to co ma najlepsze, a co w obecnej sytuacji stało się kluczowe dla bezpieczeństwa tysięcy ludzi w Polsce. Marka przekazała 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafią do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. To jednak nie koniec! Kolejna tura kosmetyków (kolejne 3,5 tony) zostanie przekazana Szpitalowi Wolskiemu im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, który jako placówka ochrony zdrowia walczy z wirusem na pierwszym froncie. Artykuły od Avon zostaną wykorzystane przede wszystkich do codziennej opieki nad pacjentami, przyczynią się także to utrzymania odpowiednich warunków pracy w instytucjach publicznych.

– Dziś myślimy przede wszystkim o setkach chorych i o pracownikach medycznych, którzy dbają o nasze zdrowie i są na pierwszej linii frontu. Avon zawsze był czymś więcej niż firmą kosmetyczną. Od lat wspieramy lokalne społeczności, jesteśmy razem z nimi i dzielimy się tym, co mamy najlepsze. W tym przypadku decyzja o przekazaniu kosmetyków do higieny była oczywista. Wiemy jak bardzo są teraz potrzebne, zwłaszcza w szpitalach. Mamy nadzieję, że pomogą w codziennej opiece nad pacjentami i poprawią im nastrój, pokazując, że o nich pamiętamy. W Avon dbamy o bezpieczeństwo bez żadnego „ale” – mówi Anna Jakubowski, dyrektor generalna Avon Cosmetics Polska.

Działanie na rzecz społeczności jest naturalnym elementem funkcjonowania firmy, marka od lat współpracuje ze środowiskiem lokalnym zgromadzonym wokół fabryki Avon w Garwolinie. Dziś to właśnie jej pracownicy pomogli w przygotowaniu wysyłki, która wesprze setki potrzebujących osób.

– Jesteśmy bardzo mocno związani z garwolińską społecznością i czujemy się jej częścią. Gdy tylko jest taka potrzeba, staramy się wspierać okolicznych mieszkańców. Przekazując im nasze produkty, chcemy pokazać, że bez względu na wszystko, dbamy o ich bezpieczeństwo. Są też przypadki, gdy tak jak teraz, musimy działać szerzej i wspomagać zarówno instytucje lokalne, jak i te znajdujące się poza miastem Garwolin. W obliczu panującego wirusa postanowiliśmy wesprzeć również Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, do którego mogą trafić potencjalnie chore osoby, także te z naszego miasta – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor Ffabryki Avon Operations Polska.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Praca zarówno w Avon Operations Polska, jak i Avon Distribution Polska podczas pandemii odbywa się zgodnie z planem, przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa. Firma wdrożyła procedury mające na celu ochronę pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości produkcji, któraw obecnej sytuacji jest potrzebna jeszcze bardziej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing