Ballantine’s i legenda hip-hopu RZA łączą siły przy serii limitowanych kolekcji wyrażających siebie w ramach „Tak to robię”

Szkocka whisky Ballantine’s i RZA łączą wspólną pasję do muzyki przy pierwszej odsłonie z serii kolaboracji.
O autorze
2 min czytania 2023-06-22

Kolekcja Crosley w ramach współpracy Ballantine’s x RZA, w skład której wchodzą unikalne wersje gramofonu C6 i głośnika Montero, będzie dostępna w sprzedaży od 30 czerwca 2023 na stronie Ballantines.com/RZA

Z okazji 50-tej rocznicy narodzin hip-hopu Ballantine’s, druga największa szkocka whisky na świecie, zaprasza do swojego klanu RZA, frontmana Wu-Tang Clanu, w ramach akcji partnerskiej promującej wierność własnym przekonaniom i wolność podążania własnymi ścieżkami. 

Współpraca, zbiegając się w czasie z 30-tą rocznicą debiutanckiego albumu Wu-Tang Clanu „Enter the 36 Chambers”, ma swoją premierę dzisiaj, poprzez zapowiedź pierwszej z serii limitowanych kolekcji – unikalnej, limitowanej edycji gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA – dostępnej w sprzedaży na stronie Ballantines.com/RZA od 30 czerwca 2023. 

Kierując się wspólnym zamiłowaniem do muzyki RZA łączy marki Ballantine’s i Crosley w przeżywaniu wspólnych chwil przy muzyce, whisky i celebracji własnego gustu, niezależnie od preferowanych gatunków muzycznych. Wyjątkowy gramofon C6 zaprojektowany przez RZA i towarzyszący mu głośnik bezprzewodowy Montero są dowodem na to, że stawiając na to co się kocha, nie ma niewłaściwych sposobów na podkręcenie atmosfery, wyluzowanie czy przeżywanie nowych doświadczeń.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ciągu najbliższych miesięcy, za pomocą nieoczywistych kolaboracji i serii kolekcji muzycznych, gastronomicznych i modowych Ballantine’s i RZA zainspirują ludzi do bycia autentycznymi i świętowania wyrażania siebie. Odkrywanie nowej muzyki, próbowanie nowych przepisów czy zbieranie limitowanych kolekcji – każdy ekskluzywny drop wypuszczony w ramach współpracy będzie oparty na pasjach RZA, pokazując, że nie ma złej drogi do wyrażania siebie.

Od legendy hip-hopu do mistrza kung-fu, filmowca, mistrza szachów, producenta i aktora – RZA znany jest z przełamywania konwencji. Jego styl życia koresponduje z duszą założyciela Ballantine’s, George’a Ballantine, który swoim podejściem „zrób to sam” przełamywał zwyczaje związane z produkcją whisky już w 1827. Połączenie idealne Ballantine’s i RZA ugruntowane w ich kodzie genetycznym – pełnym historii, dziedzictwa, wybitności, miłości do muzyki i dobrego gustu – a także we wspólnej wierze w autentyczność.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pytany o tę współpracę RZA mówi: „Moim mottem w latach 90-tych było <<Tak To Robię>>, i na tym polega bycie autentycznym; na życiu bez granic, przełamywaniu konwencji i akceptowaniu tego, co sprawia, że jesteśmy sobą.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Kiedy wraz z Ballantine’s odwiedziłem szkockie Highlands zauważyłem, że robienie whisky jest jak pisanie utworu – potrzeba idealnych proporcji słodyczy i mocy, żeby wyszedł dobry blend. Kiedy składniki łączą się, pojawia się harmonia. To sprawdza się dobrze nie tylko przy tworzeniu whisky, ale również w życiu; skupiając się na swojej drodze i byciu sobą, można osiągnąć niezwykłe rezultaty.”

Mathieu Deslandes, Dyrektor Marketingu Globalnego Ballantine’s z Chivas Brothers dodaje: „W Ballantine’s wierzymy, że każdy jest wyjątkowy, oryginalny i godny pochwały.. RZA jest znany z działania po swojemu, w myśl ideologii, która odzwierciedla duszę Ballantine’s, inspirowaną pionierem – naszym założycielem Georgem Ballantine. W ramach łączenia naszych pasji muzycznych z whisky, z dumą przedstawiamy naszą pierwszą ekskluzywną kolekcję – limitowaną edycję gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA, jednocześnie nie mogąc się doczekać aż zaprezentujemy co jeszcze mamy w zanadrzu.”

Keith Starr, Prezes Crosley Brands, mówi: „Od ponad 100 lat Crosley dumnie dostarcza ludziom muzykę. Działając z Ballantine’s i RZA w ramach tej wyjątkowej współpracy idealnie spełniamy nasze motto „podkręć swój styl”. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy swoją rolę w tym spotkaniu ikon.”

Limitowana edycja gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA o dostępna na stronie Ballantines.com/RZA od 30 czerwca 2023. Po więcej informacji na temat współpracy Ballantine’s x RZA, oraz w celu zapisania się do newslettera z ekskluzywnymi materiałami i informacjami o przyszłych kolekcjach odwiedź ballantines.com/pl-pl/ lub obserwuj nas na Instagramie @ballantines_poland.

PS Rap na winylach od kultowego Budweisera

Budweiser, marka kultowego piwa, zwróciła uwagę na podziemną scenę muzyczną w Brazylii i stworzyła winylowe podstawki, które można odtwarzać w większości gramofonów.