…niezbędnej wiedzy o pieniądzach w sposób interesujący i zrozumiały, a przede wszystkim ciekawy i angażujący.
Pierwsze warsztaty odbędą się w weekend, 2-3 września podczas Akademi Duckie Deck w Warszawie. Największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców zawita wówczas do największego w Polsce i jednego z największych w Europie centrów nauki – Kopernika. W kolejnym miesiącu warsztaty odbędą się w Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października). Udział w bezpłatnych warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com.
Zobacz również
Jak wynika z badań*, 88% Polaków uważa, że istotne jest edukowanie dzieci w zakresie finansów. Niestety, zaledwie 1/3 z nas robi to świadomie. Dlatego z końcem 2016 roku uruchomiliśmy portal edukacyjny Finansiaki.pl. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom i nauczycielom wprowadzania dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Dziś po raz kolejny wychodzimy poza Internet i rodzicom proponujemy warsztaty, które pomogą przekazać młodemu pokoleniu wiedzę o finansach i przedsiębiorczości. – KATARZYNA TETER, MENEDŻER DS. SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU W BANKU ZACHODNIM WBK
Scenariusz zajęć przygotowany dla dzieci w grupach wiekowych 5-7 oraz 8-10 lat przewiduje szereg aktywności związanych z zarabianiem, inwestowaniem i wydawaniem pieniędzy.
Co to są pieniądze i jaka jest ich wartość? Jak umiejętnie nimi zarządzać, na co wydawać i kiedy oszczędzać? Na te wszystkie bardzo poważne pytania odpowiemy świetną zabawą. Podczas warsztatów dzieci zaprosimy do wielkoformatowej, planszowej gry, w której krok po kroku, pole po polu wprowadzimy je w fascynujący świat finansów. – ULA MŁODNICKA – KORNAŚ, PSYCHOLOG, JEDEN Z POMYSŁODAWCÓW AKADEMII DUCKIE DECK.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
*Badanie „Pokolenia o finansach”, zrealizowane przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Badanie przeprowadzono na grupie 1028 Polaków w wieku 16-70 lat, metodą wywiadów internetowych na panelu (CAWI), październik 2016 roku.