Konsolidacja i wsparcie środowiska przedsiębiorców jest na stałe wpisane w DNA Business Centre Club. Głównym celem powołanego przy BCC organu jest zbliżenie branży eventowej, korporacji oraz mediów. W trakcie pierwszego posiedzenia zostało podpisane porozumienie o współpracy z przedstawicielami Komisji ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń BCC.
W składzie komisji znajdują się między innymi przedstawiciele takich firm jak: Orange, Mastercard, Siemens, Impel, RASP oraz TVP. Komisja jest otwarta na nowych członków.
Zobacz również
Przewodniczącą Komisji została dyrektorka ds. projektów BCC Dagmara Chmielewska związana z branżą eventową od kilkunastu lat. Pełniła funkcję dyrektorki zarządzającej, a następnie prezeski zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, współpracowała z wieloma agencjami, dostawcami i organizacjami w kraju i za granicą.
Kluczowe cele to:
- lobbing na rzecz stworzenia narzędzi wspierających organizacje międzynarodowych wydarzeń korporacyjnych w Polsce,
- stworzenie parasola ochronny dla branży w postaci Departamentu ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń,
- propagowanie dobrych praktyk i stworzenie kodeksu zasad sponsoringu i partnerstwa przy organizacji eventów.
Dodatkowo, w planach jest także zgłoszenie do Komisji Europejskiej postulatu dotyczącego formalizacji zawodu event managera.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
– Powołanie Komisji ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń to nie tylko efekt rozwoju oferty BCC, ale przede wszystkim naturalna odpowiedź na dynamicznie zmieniające się realia rynkowe. W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy potrzebują zarówno parasola ochronnego, jak i nowych, praktycznych narzędzi wsparcia. Komisja pozwoli nam lepiej reprezentować interesy branży, tworzyć rekomendacje dostosowane do specyficznych potrzeb tego sektora i rozwijać rozwiązania, które wspierają stabilność i rozwój firm w obliczu zmiennych wyzwań gospodarczych – mówi Dagmara Chmielewska, dyrektorka ds. projektów BCC.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
– Jestem przekonany, że praca w powołanej przez BCC Komisji ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń będzie istotnym krokiem w stronę kształtowania harmonijnej kooperacji w obszarze organizacji eventów. Dzięki współdziałaniu mamy możliwość wypracowania dobrych praktyk wspierających rozwój tego sektora, jednocześnie odpowiadając na potrzeby zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw – twierdzi Dawid Frik, Dyrektor Marketingu Impel Group.
Jaki będzie event jutra
– W event marketingu bez wątpienia nastąpi intensyfikacja projektów ukierunkowanych na zrównoważony rozwoju oraz wykorzystanie nowych technologii, w tym AI. W świecie globalnych wyzwań i współzależności, współpraca i dialog to fundamenty budowy nowoczesnej gospodarki. Cieszę się, że dołączam do grona nowopowstałej komisji. Wierzę, że merytoryczny dialog środowisk, które reprezentujemy pozwoli stworzyć stabilne warunki rozwoju branży organizacji spotkań, ale przede wszystkim rozwijać ją w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Oktawia Niemczuk, Kierowniczka Wydziału Marketingu, Orange Polska.
Organizując wydarzenia, istotne będzie dostosowaniu do wymogów ESG, stałe poszerzanie świadomości ekologicznej i minimalizowanie negatywnego wpływu na otoczenie organizowanych wydarzeń. Z jednej strony konieczne będzie uwzględnianie wpływu cyfryzacji na branżę, dostosowywanie regulacji prawnych, a z drugiej strony – ukierunkowanie na indywidualne, spersonalizowane potrzeby konsumentów. Personalizacja i doświadczenie odgrywają dziś kluczowe role w odbiorze wydarzeń. Im bardziej osobiste doświadczenie marki stworzymy, tym większe prawdopodobieństwo konwersji. Obok dostosowań do zmieniających się realiów, kluczowe będą też szkolenia.
źródło: mat. prasowe, opracowanie: Agata Drynko