1. Szef Amazona sprzedaje akcje o wartości miliarda dolarów. Inwestuje je w drugą spółkę
Jeff Bezos sprzedaje co roku akcje Amazona o wartości około miliarda dolarów. W tym roku zrobił to samo i zainwestował pozyskane w ten sposób pieniądze w swoją drugą spółkę. Chodzi o Blue Origin, za pośrednictwem której ma organizować podróże kosmiczne dostępne niemal dla każdego. W przyszłym roku rozpocznie loty testowe z udziałem pilotów i inżynierów.
Zobacz również
2. Dane, hasła i pliki w jednym palcu. Wystartowała kampania FingerFile
Według twórców FingerFile korzystamy ze smartfonów aż 85 razy w ciagu dnia, obsługujemy konta na pięciu portalach społecznościowych i używamy 19 różnych haseł. To wszystko sprawia, że musimy jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Pomóc w tym ma skan odcisku palca i aplikacja FingerFile, która posłuży nam do logowania się i zabezpieczania informacji przechowywanych na telefonie.
3. AmRest przejmuje kontrolę nad Pizza Portal. Dostarczy posiłki do domów
Do niedawna platforma Pizza Portal należała do niemieckiej firmy Delivery Hero. Jednak w tym tygodniu polska spółka AmRest, która zarządza siecią restauracji Pizza Hut, KFC i Burger King, kupiła 51 procent udziałów od przedsiębiorstwa z Niemiec. Efektem tego ma być podniesienie jakości obsługi i skrócenie czasu dostaw posiłków.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. Indyjska wypożyczalnia ubrań online zdobywa coraz większą popularność. Poznajcie Flyrobe
Nie każdego stać na markowe ubrania, ale każdy chce dobrze wyglądać przy okazji różnych uroczystości, imprez i spotkań biznesowych. Doskonale zdają sobie z tego sprawę autorzy Flyrobe, którzy stworzyli internetową wypożyczalnie ciuchów. Do tej pory zainwestowali w ten projekt 4,5 tys. dolarów, a także pozyskali 1,7 mln dolarów. Twierdzą, że w samych Indiach ten rynek jest wart nawet 5 miliardów dolarów.
5. Niepełnosprawni zagrają w wirtualnej rzeczywistości. Polak udostępni im potrzebną technologię
Wirtualna rzeczywistość nie jest przystosowana do niepełnosprawnych. Aby się w niej poruszać i przemieszczać trzeba mieć sprawne obie ręce i być na chodzi. Pytanie tylko, co z osobami np. bez jednej reki i na wózkach? Pomyślał o nich Grzegorz Bednarski, który opracował technologię, dzięki której zagrają w wirtualnej rzeczywistości. WalkinVR, o którym mowa, trafi na rynek w maju tego roku.