BISAF przekazał maseczki seniorom i wolontariuszom

42 tysiące maseczek przekazała firma BISAF dwóm organizacjom: Caritasowi oraz Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Maseczki FFP2 i FFP3 polskiego producenta zostały rozdane wiosną wśród podopiecznych oraz wolontariuszy obu organizacji.
O autorze
1 min czytania 2021-07-14

Jak ważna jest ochrona osobista podczas pandemii COVID-19, nie trzeba przypominać. Jest ona istotna zwłaszcza podczas kolejnych fal zachorowań, z których następna prawdopodobnie czeka nas na jesieni. Maseczki, których używamy, są tym skuteczniejsze, im bardziej są dopasowane do twarzy oraz im lepsze mają filtry. Oczywiście najwygodniejsze są te, przez które dobrze się oddycha, i w których nie zaparowujemy sobie okularów. Maseczki FFP2 i FFP3 polskiej marki BISAF spełniają wszystkie te kryteria.

42 tysiące maseczek dla seniorów

42 tysiące maseczek tego właśnie typu BISAF przekazał dwóm organizacjom pozarządowym, które opiekują się osobami starszymi. Maseczki pojechały do Stowarzyszenia mali bracia Ubogich oraz do Caritas Polska.  

– Przekazane przez firmę BISAF profesjonalne maseczki są znaczącym wkładem w ochronę naszych podopiecznych w prowadzonych przez Caritas Polska i inne instytucje kościelne domach opieki dla seniorów. Jesteśmy wdzięczni za to wsparcie, bo w warunkach pandemii środki ochrony osobistej są niezbędne – mówi Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynator programów społecznych Caritas Polska.

– Zwłaszcza osoby starsze, szczególnie narażone na zagrożenia związane z koronawirusem, powinny być wyjątkowo starannie chronione – podkreśla.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Chrońmy się także latem

O ochronie przed wirusami także podczas wakacyjnych wyjazdów przypomina natomiast Barbara Caban ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Dla osamotnionych seniorów kontakty międzyludzkie są niezwykle ważne. Dlatego z radością oczekują na jednodniowe wycieczki organizowane dla nich przez wolontariuszy. Wakacyjne plany przygotowane z myślą o naszych podopiecznych spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa związane z pandemią Covid-19. Przekazane przez BISAF maseczki ułatwią ochronę naszych wolontariuszy i podopiecznych – podkreśla.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Większość z nas nie wyobraża już sobie jazdy pociągiem czy wizyty w sklepie bez maseczki. Warto zwrócić uwagę, by były one dobre jakościowo i faktycznie przyczyniały się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa – także wtedy, gdy nie jesteśmy jeszcze seniorami.