Bohaterowie popularnego mema wykorzystani w kampanii politycznej węgierskiego rządu

Bohaterowie popularnego mema wykorzystani w kampanii politycznej węgierskiego rządu
Kojarzycie słynny mem z chłopakiem, który idąc za rękę z dziewczyną, odwracał się za drugą, mijającą ich kobietą? Teraz para z tej zabawnej grafiki znalazła się na banerach promujących nową politykę prorodzinną na Węgrzech.
O autorze
1 min czytania 2019-03-15

Węgierski rząd Viktora Orbana niedawno wprowadził nową politykę prorodzinną. Z racji tej, postanowiono promować ją na wszelkie możliwe sposoby, tak by trafiła do jak największego grona osób.

I faktycznie, o owej polityce prorodzinnej stało się głośno, jednak za sprawą… pary, która widnieje na banerach promocyjnych. Otóż internauci szybko doszukali się w nich podobieństwa do bohaterów popularnego mema, tzw. „Distracted boyfriend”. Grafika ta przedstawiała nielojalnego chłopaka, który idąc za rękę z dziewczyną, odwracał się za drugą, mijającą ich.

Zdjęcie, które zostało wykorzystane w kampanii politycznej węgierskiego rządu, można kupić po niewielkiej cenie na portalu Shutterstock. Tuż po tym, jak rząd Viktora Orbana dowiedział się o tej zabawnej wpadce, dalsza emisja plakatów z tej kampanii została wstrzymana.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

zdjęcie: twitter.com/VALERIEin140

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Szwedzki Urząd Rzecznika ds. Reklamy uznał reklamę dostawcy usług internetowych Bahnhof za seksistowską. Wszystko przez wykorzystanie słynnego mema z chłopakiem, który trzymając za rękę swoją partnerkę, odwraca się ostentacyjnie za idącą obok nich dziewczyną.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się