Kampania Bridge of Life skoncentrowana była na problemie samobójstw – Korea Południowa jest krajem o najwyższym wskaźniku ich liczby wśród krajów OECD. Każdego dnia samobójstwo popełniają tam 43 osoby. Jednym z miejsc najczęściej wybieranych przez samobójców jest Mapo Bridge; w ciągu ostatnich 5 lat, skacząc z niego, życie odebrało sobie 108 osób. Agencja Cheil Worldwide wspólnie z Samsung Life Insurence i władzami miasta Seul zmieniła most Mapo Bridge, w Most Życia (Bridge Of Life), sprawiając, że most wchodzi w dialog z przechodzącymi nim osobami.
Kampania rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku i potrwa do września 2013. W jej rezultacie liczba samobójstw na Mapo Bridge spadła o 77%, dlatego zaplanowano przeniesienie kampanii również na inne mosty w Seulu. Mapo Bridge stał się ważnym punktem turystycznym, a liczne przekazy medialne uwrażliwiły społeczeństwo na problem.
Zobacz również
Case study
- KLIENT: Samsung Life Insurance
- AGENCJA: Cheil Worldwide
CEL: Korea Południowa jest krajem o najwyższym wskaźniku liczby samobójstw wśród krajów OECD – każdego dnia samobójstwo popełniają 43 osoby. Jednym z miejsc najczęściej wybieranych przez samobójców jest Mapo Bridge; w ciągu ostatnich 5 lat, skacząc z niego życie odebrało sobie 108 osób. Agencja Cheil Worldwide wspólnie z Samsung Life Insurence i władzami miasta Seul zmienili most Mapo Bridge, w Most Życia (Bridge Of Life).
IDEA: Zamiast tworzyć dodatkowe bariery budowlane na Mapo Bridge, Cheil stworzył koncept, która trafia do serc potencjalnych samobójców i przechodniów, zapewniając im wsparcie i przypominając o drobnych radościach życia. Na barierkach mostu umieszczono podświetlane listwy reagujące na ruch osób przechodzących obok. Na nich umieszczono podnoszące na duchu i inspirujące przekazy, takie jak: Jak się masz? Co Cię martwi? Najlepsze jeszcze przezd Tobą, Kocham Cię, Jak chciałbyś zostać zapamiętany?, Wróć znowu zaczerpnąć świeżego powietrza, Jadłeś już dzisiaj obiad?, Pospacerujemy razem? i wiele innych. Na moście swoje miejsce znalazły również słowa piosenek i popularne anegdoty, sprawiając wrażenie, że most wchodzi w dialog z przechodniami. Wszystkie przekazy powstały we współpracy z psychologami oraz osobami zajmującymi się przeciwdziałaniu samobójstwom.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Oprócz przekazów, na Mapo Bridge pojawiła się również Strefa Obrazu ze zdjęciami dzieci, par i osób starszych przypominająca przechodniom o ich rodzinach oraz rzeźba „Just Once Again” przedstawiająca dwóch przyjaciół, z których jeden pociesza drugiego.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
REZULTAT: Od rozpoczęcia rocznej kampanii we wrześniu 2012 roku liczba samobójstw na Mapo Bridge spadła o 77%, dlatego zaplananowano przeniesienie kampanii również na inne mosty. Mapo Bridge stał się ważnym punktem turystycznym, a liczne przekazy medialne uwrażliwiły społeczeństwo na problem.
Kampania otrzymała Tytanowego Lwa oraz 8 innych nagród (2 Złote, 2 Srebrne i 4 Brązowe Lwy) na festiwalu w Cannes 2013.