Burger King wprowadza zestawy „Happy Meal” na każdy nastrój

Burger King wprowadza zestawy „Happy Meal” na każdy nastrój
Burger King nawiązał współpracę z organizacją Mental Health America i stworzył serię zestawów odpowiadających naszym nastrojom i nawiązujących do mcdonaldowych „Happy Mealów”.
O autorze
1 min czytania 2019-05-08

Nie każdy z nas budzi się rano szczęśliwy. Na całym świecie jest wiele osób, które cierpią na przewlekłą depresję i dawno zapomnieli co znaczy czuć się dobrze.

By nagłośnić problemy związane ze zdrowiem psychicznym, Burger King nawiązał współpracę z organizacją Mental Health America i stworzył zestawy, które odpowiadają naszemu nastrojowi. Przy okazji marka ponownie postanowiła dać prztyczka w nos McDonaldowi, bowiem nowa pozycja w menu nawiązuje do słynnych zestawów „Happy Meal” konkurenta, które „kierowane są do szczęśliwych ludzi”.

W serii zestawów stworzonych w ramach kampanii #FeelYourWay znajdziemy na przykład „Blue Meal”, kiedy czujemy się przygnębieni lub „Yaaas Meal”, gdy jesteśmy podekscytowani. Natomiast dla tych, którzy zamawiając jedzenie w Burger Kingu są wkurzeni lub podirytowani, marka przygotowała zestawy „Pissed Meal” oraz „DGAF Meal”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Kojarzycie słynne jajko, które pobiło rekord popularności na Instagramie? Na początku lutego cała tajemnica wokół niego została rozwiązana, bowiem okazało się, że za akcją stoi platforma streamingowa Hulu, zaś jej celem jest nagłośnienie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

PS2

Niedawno natomiast World Record Egg stworzyło kolekcję ubrań wraz z Didżejem Khaledem, z której całkowite zyski zostaną przekazane fundacji Jed Foundation na rzecz osób zmagających się z problemami psychicznymi.