W Fundacji Hospicjum Onkologiczne program „Pola Nadziei” rozpocznie się po raz piąty. Z tej okazji, jak co roku, przedstawiciele Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy wraz z młodzieżą zasadzą kilkaset żonkili na terenie Fundacji. Będzie to okazja, aby zapoznać się z warunkami przyłączenia do programu „Pola Nadziei” oraz dowiedzieć się więcej na temat ursynowskiego hospicjum, jego działalności oraz możliwości udzielenia wsparcia.
– Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 pod siedzibą Fundacji Hospicjum Onkologiczne przy ul. Pileckiego 105. Będziemy mieć przygotowane sadzonki i narzędzia, więc zapraszamy do wspólnego sadzenia! Przyjdźcie, zobaczcie i porozmawiajcie z nami! Chętnie opowiemy więcej nt. programu „Pola Nadziei” – zaprasza Marcin Milczarski, fundraiser i koordynator projektów społecznych w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
Zobacz również
Symbol nadziei
Żonkil jako symbol nadziei dla chorych i cierpiących to znak rozpoznawczy międzynarodowego programu „Pola Nadziei”. Wspólne sadzenie to pierwszy etap kampanii. Ponieważ liczba placówek zaangażowanych w akcję jest imponująca i stale rośnie, powstają kolejne ogródki, trawniki z żonkilami, pola nadziei zaczynają być rzeczywistym elementem otaczającego nas krajobrazu. Sprawdź, jak to wyglądało w poprzedniej edycji:
Wiosną, kiedy żonkile kwitną, podczas trwania akcji organizowane są konkursy, spotkania i happeningi skierowane do dzieci i młodzieży, a także prelekcje mające na celu oswajanie najmłodszych z tematyką hospicyjną.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Uczymy empatii
Słuchaj podcastu NowyMarketing
„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, mający uwrażliwiać ludzi na potrzeby osób starszych, chorych i cierpiących. To także budowa wspólnoty wokół empatii, pomagania, bycia z drugim człowiekiem. Hospicja, które przystępują do programu realizują go w swoim mieście lub dzielnicy w którym działają, według własnej koncepcji z zachowaniem zasad i trzech równoważnych celów, którymi jest: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy. Każdego roku „Pola Nadziei” FHO angażują ponad 1 000 osób i blisko 40 placówek szkolno-wychowawczych. W dotychczasowych kwestach, w latach 2016-2019 Fundacja zebrała blisko 440 tys. zł. Najważniejsze są jednak więzi, stałe relacje, które tworzą się w trakcie trwania programu.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie (FHO)
Od 30 lat niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy są u kresu życia w chorobie onkologicznej. W skali roku 150-osobowy zespół otacza opieką ponad 3,3 tys. pacjentów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy. To miejsce, w którym na pierwszym miejscu stawia się godne życie każdego człowieka. Pracownicy i wolontariusze FHO pomagają cieszyć się każdą chwilą życia. Zapewniając chorym kompleksową i pełną opiekę, dbając o wypełnienie czasu różnorodną aktywnością, częstokroć sprawiają, że zmienia się życie pacjentów i ich rodzin.