Buy With Your Time: IKEA rozdaje zniżki na podstawie czasu dotarcia do sklepu

Buy With Your Time: IKEA rozdaje zniżki na podstawie czasu dotarcia do sklepu
Dubajski oddział sieci IKEA postanowił nagrodzić tych klientów, którzy mieszkają daleko od marketu marki i ruszył z akcją „Buy With Your Time” – w jej ramach mieszkańcy otrzymują zniżki na podstawie czasu dotarcia do sklepu.
O autorze
1 min czytania 2020-02-17

IKEA zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy jej klienci pokonują naprawdę duże dystanse, by dotrzeć do marketu sieci i zrobić zakupy. W związku z tym dubajski oddział marki ruszył z akcją „Buy With Your Time”, w ramach której tamtejsi mieszkańcy otrzymują zniżki na podstawie czasu dotarcia do sklepu.

Nietypowa usługa oparta jest w głównej mierze na danych pozyskanych z aplikacji Google Maps. Na ich podstawie pracownicy sklepu mogą zobaczyć, ile czasu klient spędził w podróży, a następnie przyznać mu odpowiednią zniżkę. Przykładowo – jedna godzina warta jest 105 AED, czyli około 110 złotych. 

Oznacza to, że za około 49 minut podróży klient otrzyma stolik kawowy Lack, natomiast za 5 minut – wegetariańskiego hot-doga.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na tę chwilę nie wiadomo, czy podobna usługa zostanie wprowadzona na pozostałe rynki.  

Za akcję odpowiada agencja Memac Ogilvy Dubai.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Otwarty w kwietniu 2019 roku sklep marki IKEA w Greenwich otrzymał miano najbardziej zrównoważonego marketu w portfolio marki. W związku z tym brand outdoorowymi kreacjami zachęcał klientów, by chodzili tam albo na piechotę, albo korzystając z komunikacji miejskiej.