CANAL+ DISCOVERY z warszawskim muralem

Na warszawskim Powiślu powstał mural inspirowany ludzkimi pasjami. Jego autorem jest Niebieski, bohater programu „Pasja - sposób na życie”, polskiej produkcji przygotowanej specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY. Mural można podziwiać przy ul. Przemysłowej 33/35 w Warszawie.
O autorze
1 min czytania 2015-11-09

Odcinek z udziałem Niebieskiego, zostanie wyemitowany w czwartek, 12 listopada, o godz. 21:00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Stworzony na warszawskim Powiślu obraz to wysoki na 18 m i szeroki na 15 m mural. Inspiracją do jego powstania jest pasja, główny motyw programu CANAL+ DISCOVERY – „Pasja – sposób na życie”. Zobaczymy tu nawiązanie do takich dziedzin jak szybownictwo, skialpinizm, lot balonem, windsurfing oraz wiele innych.

Twórcą malunku jest Niebieski, artysta, który tworzy graffiti, scenografię, okładki płyt, plakaty. Posiada wypracowany, rozpoznawalny styl, opierający się na charakterystycznej kresce – wymieszaniu naiwnych, dziecięcych rysunków z graficiarskim sznytem. Lubi tworzyć sztukę uliczną, ponieważ w ten sposób może obserwować reakcję odbiorcy, który dzięki niemu doświadcza sztuki poza tradycyjną galerią.

Jego styl to łączenie sprzeczności: motywów brzydkich i ładnych, niepasujących do siebie gatunków zwierząt i elementów z różnych światów. Warszawiacy mogą zobaczyć jego prace głównie na Służewcu. Najbardziej rozpoznawalny mural przedstawiający ptaki, stworzył razem z Lisem Kulą przy Alei Solidarności.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Niebieski to osoba nietuzinkowa, kreatywna, o śmiałym nastawieniu do życia. Tacy właśnie są bohaterowie programu CANAL+ DISCOVERY „Pasja – sposób na życie”. Mural stworzony przy ulicy Przemysłowej mogą podziwiać mieszkańcy Powiśla oraz podróżujący Trasą Łazienkowską. Mam nadzieję, że ta artystyczna wizja zaintryguje i spodoba się mieszkańcom Warszawy – powiedział Jakub Szurmiej, dyrektor ds. kanałów filmowych platformy nc+.

Seria dokumentalna „Pasja – sposób na życie” powstała z myślą o ludziach, którzy realizują swoje marzenia, z zapałem poszukują nowych wyzwań na ziemi, w wodzie i powietrzu. Bohaterami programu są zarówno osoby zajmujące się sportem (np. skalpinizm, nurkowanie czy żeglarstwo), jak i ludzie, którzy znaleźli swoje powołanie w nietypowych zainteresowaniach (m.in. projektowanie i budowanie miniatur czy fotografia z powietrza). Wspólnym mianownikiem jest ich pełne oddanie swojej pasji oraz inspiracja, jaką stanowią dla innych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Premierowe odcinki programu można oglądać w każdy czwartek, o godz. 21:00 tylko w CANAL+ DISCOVERY. Odcinek z udziałem Niebieskiego, zostanie wyemitowany 12 listopada.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się