Castorama zaprasza do udziału w świątecznym konkursie „Zielone Święta”

Castorama promuje postawy ekologiczne i zachęca najmłodszych, by kreatywnie i z dbałością o środowisko rozpoczęli przygotowania do tegorocznych świąt. W ramach konkursu „Zielone Święta” dzieci i ich bliscy, tworząc ekologiczne ozdoby, będą mogli wygrać dowolną, żywą choinkę Castoramy.
O autorze
2 min czytania 2021-12-02

Święta to magiczny czas, kojarzący się ze spotkaniami w gronie najbliższych w przytulnych, udekorowanych odświętnie domach. To idealny moment, aby rodzinnie stworzyć piękne, ekologiczne ozdoby, wykorzystując do tego naturalne bądź dostępne już w domach materiały, takie jak gałązki, szyszki, słoiki czy nieużywane świąteczne łańcuchy. Castorama zapraszając do udziału w konkursie „Zielone Święta”  zachęca, by podczas przygotowywania dekoracji zainspirować się koncepcją zrób to sam, ale rozwinąć ją w myśl idei: zrób to sam wspólnie z rodziną. Tworzenie dekoracji może być sposobem na celebrację wyjątkowego momentu roku przez kilka pokoleń. Dla najmłodszych to okazja do przygotowania pomysłowych prac artystycznych, a dla nieco starszych – do pomocy oraz wspominania swojego dzieciństwa.

Proste pomysły – wielki efekt

Nie trzeba dysponować wielkim warsztatem czy ogromem narzędzi, by w prosty sposób stworzyć efektowne ozdoby. Z kilku kawałków drewna można przygotować ręcznie robione bombki i wspólnie je pomalować, zebrane w lesie patyczki połączone sznurkami mogą stać się nietypową choinką, a z suszonych owoców i kawałku sznurka, stworzymy piękne girlandy. Trochę papieru, nożyczki oraz  kreatywność wystarczą, by stworzyć przepiękne gwiazdy czy aniołki, które możemy powiesić w oknach albo na choince.

Konkurs świąteczny „Zielone Święta”

Castorama w grudniowym konkursie zachęca miłośników majsterkowania do stworzenia ekologicznej ozdoby w duchu zero waste. Nie bez powodu konkurs rozpocznie się dokładnie w Światowy Dzień Majsterkowicza, który obchodzony jest 3 grudnia. To doskonała okazja, by stworzyć coś wspólnie, a zarazem rozwijać u najmłodszych kreatywność i zdolności manualne.

– Wokół nas jest mnóstwo materiałów, które mogą posłużyć do stworzenia wspaniałych ekologicznych ozdób. Wiemy, że dziecięca fantazja nie zna granic, dlatego chcemy za pośrednictwem konkursu pokazać najmłodszym, że własnoręcznie tworzone dekoracje to element troski o środowisko, ale również ogromna frajda. Ideę DIY warto rozszerzyć również o samodzielne przygotowywanie świątecznych prezentów – mówi Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i projektów społecznych w Castorama Polska.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy udostępnić publicznie zdjęcie lub filmik pokazujące tworzenie ekologicznej ozdoby świątecznej na swoim prywatnym profilu na portalu Facebook i oznaczyć pracę hasztagami: #Castorama #Majsterkowo oraz #Zielone święta. Konkurs potrwa od godziny 18.00 3.12.21 r. do godziny 23.59 10.12.21 r. a 10 uczestników, którzy przygotują najładniejszą pracę, będzie mogło wybrać dowolną, żywą choinkę dostępną w sieci sklepów Castorama.

Regulamin konkursu można znaleźć w poście konkursowym opublikowanym na profilu Castoramy facebook.com/CastoramaPolska/

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wspólna walka ze zmianami klimatu

Rozpoczynający się konkurs jest jednym z wielu proekologicznych działań, Castoramy. Sieć, zgodnie ze swoją strategią zrównoważonego rozwoju, wspiera inicjatywy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu oraz pomaga tworzyć bliskie naturze domy dostępne dla wszystkich. Więcej na temat programów związanych z odpowiedzialnością społeczną Castoramy znajduje się pod adresem castorama.pl/castorama/zrownowazony-rozwoj.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się