CD Projekt RED potwierdza, że powstaje Wiedźmin 4

CD Projekt RED potwierdza, że powstaje Wiedźmin 4
Fani gry „Wiedźmin" od dawna czekali na tę wiadomość – powstaje właśnie czwarta odsłona kultowej pozycji od CD Projekt RED.
O autorze
1 min czytania 2022-03-22

CD Projekt RED oficjalnie potwierdza, że powstaje kolejna część gry osadzonej w świecie z sagi Andrzeja Sapkowskiego. Na profilach społecznościowych pojawiły się już grafiki promocyjne, na których widnieje dopisek „Zaczyna się nowa saga”.

Firma informuje, że Wiedźmin 4 nie będzie oparty na autorskim REDengine, lecz na Unreal Enginie 5. Gra powstanie we współpracy z Epic Games, które „pomoże w przygotowaniu idealnego silnika pod gry z otwartym światem”.

– Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 – transformacji, którą obecnie przechodzi studio – jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD Projekt RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. (…) Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda na się stworzyć w Unreal Engine 5! – mówi Paweł Zawodny, CTO CD Projekt RED.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Niestety na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących powstającej gry czy też ewentualnej daty premiery.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Netflixowa premiera 2. sezonu Wiedźmina wzbudziła olbrzymi szum w internecie – nie zawsze pozytywny. Fani Geralta z Rivii stworzyli petycję, w której nawołują do odsunięcia Lauren Schmidt Hissrich z produkcji serialu.