CEO Slacka radzi, żeby pracować nie dłużej niż 8 godzin. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (19-25.08.2016)

CEO Slacka radzi, żeby pracować nie dłużej niż 8 godzin. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (19-25.08.2016)
Według CEO Slacka możemy myśleć intensywnie tylko przez 6-8 godzin, Michał Sadowski, żeby zdobyć pierwszych klientów wysłał 3 tys. wiadomości, a poczta w Szwajcarii testuje naziemnego drona. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
1 min czytania 2016-08-25

fot. materiały prasowe

1. Jak zwiększyć efektywność? CEO Slacka radzi: pracować nie więcej niż 8 godzin

Według Stewarta Butterfielda, CEO Slacka, ludzie potrafią myśleć naprawdę intensywnie jedynie przez 6-8 godzin. Jego zdaniem najbardziej efektywni pracownicy to tacy, którzy wychodzą z biura nie później niż o godzinie 17:30. Wierzy również, że komunikator, który stworzył może poprawić produktywność podwładnych. W przyszłości planuje opracować bota, który m.in. będzie za pośrednictwem Slacka gromadził wyszukiwane przez pracowników informacje oraz zautomatyzuje najbardziej powtarzalne czynności.

czytaj więcej >

2. Wysłali trzy tysiące wiadomości. Tak Brand24 zdobył swojego pierwszego klienta

– Jak pozyskać pierwszych klientów? – każdy, kto rusza z biznesem zadaje sobie to pytanie. Michał Sadowski, założyciel Brand24, ma prostą receptę. Kiedy sam szukał pierwszych klientów wysłał łącznie trzy tysiące wiadomości do potencjalnie zainteresowanych osób. Prosił ich o przetestowanie usługi oraz sugerował, jak oferowane przez niego narzędzie może poprawić ich życie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

czytaj więcej >

3. Poczta w Szwajcarii testuje naziemnego drona. To samo zrobi Media Markt

Poczta w Szwajcarii będzie testować naziemne drony skonstruowane przez współtwórców Skype’a. Początkowo testy obejmą trzy miasta, w tym stolicę. Roboty Starship będą dostarczać klientom żywność i leki, a zlecenia będą realizować na krótkich, około pięciokilometrowych odcinkach. Na podobny ruch zdecydowała się sieć sklepów Media Markt, która we wrześniu w Niemczech ruszy z testami naziemnych dornów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

czytaj więcej >

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

4. Fotografia ma być jedynym bohaterem. Rusza Photler, serwis dla pasjonatów robienia zdjęć

Photler to platforma dla fotografów. Za jej pośrednictwem tworzą oni portfolio swoich prac, prezentują zdjęcia i sprzedają je zainteresowanym. Serwis wystartował w maju i od tego czasu zebrał czterystu użytkowników. Jego pomysłodawcy mają nadzieje, że po darmowy okresie część internautów wykupi abonament. Dowiedz się, jak budowano ten startup.

czytaj więcej >

5. Porzucił Himalaje, żeby zdobyć biznesowe szczyty. Krzysztof Oleksowicz dorobił się miliarda złotych na częściach samochodowych

Krzysztof Oleksowicz to założyciel Inter Cars i jeden z najbogatszych Polaków. Według Forbesa jego majątek sięga około miliona złotych. Tej pokaźnej fortuny dorobił się handlując częściami zamiennymi do samochodów. Jako młody chłopak zaczynał jednak od czego innego. Już podczas studiów wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych, gdzie wykonywał prace wysokościowe. Po powrocie do kraju uświadomił sobie, że studia filozoficzne nie zapewnią mu dobre posady. Zaczął więc sprzedawać części zamienne.

czytaj więcej >