Chapter Zero to działające w wielu zakątkach świata Klimatyczne Forum Dyrektorów, którego celem jest uświadamianie pracowników na najwyższych szczeblach na temat zmian klimatycznych. Najnowsza kampania organizacji skupia się na długofalowych działaniach prowadzących do ochrony środowiska naturalnego. Jak przekonują pomysłodawcy akcji, kluczowym działaniem jest włączenie myślenia uwzględniającego kwestie klimatyczne do strategii biznesowej firmy.
– Działania klimatyczne to nie tylko kwestia zgodności, ale transformacji biznesowej i dostosowania się do przyszłości – tłumaczą przedstawiciele Chapter Zero.
Zobacz również
Na stronach Financial Times, brytyjskiego dziennika o międzynarodowym zasięgu, pojawiły się więc wydrukowane na powierzchni całych stron, reklamy przypominające graficznie m.in. wiadomości e-mail. Każda z nich poświęcona jest jednemu z aspektów ekologii, na które bezpośredni wpływ może mieć biznes, a dokładnie rzecz biorąc decyzje dyrektorów różnych przedsiębiorstw, podejmowanie przez jego przedstawicieli działań długoterminowych. Chapter Zero pomaga dowiedzieć się na przykład o tym, jak decyzje najwyżej postawionych dyrektorów mogą przyczynić się do ochrony niedźwiedzi polarnych czy walki z widocznymi i odczuwalnymi już dziś zmianami klimatu.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Wybór Financial Times pozwala dotrzeć do docelowej grupy odbiorców kampanii Chapter Zero – wysoko postanowionych przedstawicieli przedsiębiorstw.
– W tej kampanii nalegamy, aby liderzy biznesu traktowali działania klimatyczne jako szansę na transformację biznesową. Działania klimatyczne to nie tylko argument moralny; to także sprawa biznesowa. Jesteśmy zainteresowani rozmową z liderami na temat uzasadnienia biznesowego działań klimatycznych – opowiada Vicky Moffatt, dyrektor naczelna Chapter Zero.
Zdjęcia: Chaper Zero
PS EKObarometr Index: Polacy są zaniepokojeni zmianą klimatu, ale bardziej sceptyczni wobec „zielonej komunikacji” [RAPORT]
Główne wnioski płynące z 6. edycji badania EKObarometr realizowanego przez instytut badawczy SW Research są takie, że rośnie świadomość ekologiczna Polaków, ale wraz z nią, bardziej dystansujemy się do komunikacji marketingowej, nawiązującej do ochrony środowiska. Ponadto cenimy sobie ekologiczne produkty, ale szukamy przy tym autentyczności.