Chatbot Chalmers wskazuje osobom potrzebującym, gdzie znajdą nocleg i ciepły posiłek

Chatbot Chalmers wskazuje osobom potrzebującym, gdzie znajdą nocleg i ciepły posiłek
Za chatbotem Chalmers stoi kanadyjski startup Ample Labs. Po wnikliwym badaniu rynku oraz współpracy z bezdomnymi firma postanowiła stworzyć system, który pomoże osobom w potrzebie znaleźć miejsce do spania, a także punkty, w których otrzymają darmowy posiłek.
O autorze
1 min czytania 2019-07-23

Jeszcze zanim kanadyjski startup Ample Labs wprowadził swój pomysł w życie, postanowił zbadać rynek, by sprawdzić, czy taki chatbot miałby rację bytu. Okazało się, że spośród badanych 421 osób bezdomnych w Toronto 94% z nich posiadało smartfony. Co więcej, przeważnie były to osoby, które z dnia na dzień straciły pracę i nie mogąc odnaleźć się w nowej sytuacji, w końcu znalazły się na przysłowiowym bruku.

Twórcy startupu postanowili więc pomóc im stanąć na nogi, tworząc specjalnego chatbota wykorzystującego technologię AI, który po krótkiej rozmowie wskaże miejsce, gdzie osoby w potrzebie znajdą nocleg oraz dostaną ciepły posiłek.

Do tej pory chatbot pomógł ponad tysiącom osób w potrzebie.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

LinkedOut to francuska platforma społecznościowa, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIna, lecz jej główna misja jest nieco inna – projekt ma na celu pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pod koniec listopada br. na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus, który jest Mobilnym Punktem Poradnictwa dla bezdomnych. Pojazd umożliwia osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

W grudniu 2018 roku w Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazywały bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgała do minus siedmiu stopni.