Marka adidas od lat konsekwentnie angażuje się w promowanie równości i inkluzywności, stąd zawarcie umowy sponsorskiej z Polskim Komitetem Paralimpijskim jest kolejnym istotnym krokiem, mającym miejsce tuż po ogłoszeniu współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim.
Otwieramy nowy rozdział, wchodzimy we współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportowych marek odzieżowych na świecie. Ma to dla nas wymiar nie tylko prestiżowy, ale i marketingowy. Warto podkreślić, że adidas wspiera również Polski Komitet Olimpijski, co jest bardzo ważne dla zawodników pod kątem wspólnej identyfikacji i spójności wizerunkowej. Podążamy tą drogą i liczymy na to, że dzięki tej współpracy nasi sportowcy będą się czuli komfortowo zarówno podczas startów, jak i dekoracji medalowych – mówi Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.
Zobacz również
Wsparcie dla wszystkich sportowców ma wymiar społeczny i buduje świadomość na temat sportu osób z niepełnosprawnościami. Dlatego też naturalnym krokiem było ogłoszenie współpracy z Polskim Komitetem Paralimpijskim poprzez film, w którym występują czołowi polscy sportowcy – paraszermierka Kinga Dróżdż, paralekkoatleta Aleksander Kossakowski, parakajakarka Katarzyna Kozikowska i parapływak Kamil Otowski.
Porozumienie z Polskim Komitetem Paralimpijskim obejmuje wszystkie wydarzenia paralimpijskie, w których wezmą udział polscy sportowcy aż do końca 2031 roku, w tym: XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie Paryż 2024, XIV Zimowe Igrzyska Paralimpijskie Mediolan- Cortina 2026, XVIII Letnie Igrzyska Paralimpijskie Los Angeles 2028 oraz XV Zimowe Igrzyska Paralimpijskie (organizator zostanie ogłoszony w lipcu tego roku w Paryżu). W ramach umowy sponsorskiej adidas dostarcza zawodnikom obuwie, stroje i akcesoria, w których paralimpijczycy wystąpią m.in. w wiosce olimpijskiej oraz podczas dekoracji medalowych na podium.
Zdjęcie główne: materiały prasowe adidas
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing