Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (25.03-21.03.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (25.03-21.03.16)
Dojeżdżał do pracy przez 2,5 godziny dopóki nie stworzył m-Indicator, sztuczna inteligencja prawie wygrała konkurs literacki, a drony pomagały w ucieczce z więzienia. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
2 min czytania 2016-03-31

1. Po godzinach rozwijał własną aplikację. Dziś korzysta z niej 10 milionów mieszkańców Indii

Dojazd do pracy zajmował mu aż 2,5 godzinny. Głównie przez opóźnienia pociągów. Dlatego Sachin Teke, o którym mowa, stworzył aplikację m-Indicator. Pokazuje ona rozkład jazdy wszystkich pociągów i komunikacji miejskiej w Indiach. Korzysta z niej 10 milionów mieszkańców azjatyckiego kraju. Co interesujące, przedsiębiorca udostępnia ją bezpłatnie, a zarabia jedynie dzięki reklamom wyświetlanym za pośrednictwem programów Google. I tak, zamknął zeszły rok z dochodem na poziomie miliona dolarów.

czytaj więcej >

2. Sztuczna inteligencja napisała książkę i prawie wygrała konkurs literacki

Sztuczna inteligencja, stworzona przez japońskich naukowców z Future University w Hakodate, napisała książkę pt. „Dzień, w którym komputer napisał powieść”. Z utworem tym wystartowała w konkursie literackim im. Hoshi Shinichi. Co prawda, nie zdobyła głównej nagrody, ale przeszła pomyślnie przez pierwszą rundę czteroetapowej selekcji, a jury oceniający zgłoszenia nie zorientowali się nawet, że książkę tę napisał komputer.

czytaj więcej >

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

3. Drony po ciemnej stronie mocy. Pomagają uciec z więzienia

Kilka dni temu z zakładu karnego HM Prison Featherstone usiłowała zbiec grupka więźniów. W ucieczce miał im pomóc operator drona, który za pośrednictwem bezzałogowca próbował przemycić na teren więzienia narkotyki, telefon komórkowy i narzędzia do cięcia prętów. Ładunek zamiast wylądować za ogrodzeniem zakładu karnego, został zrzucony przed ogrodzeniem. Zdarzenie to zaobserwował pracownik ośrodka, który poinformował o zajściu policję i ostatecznie udaremnił przestępcom ucieczkę.

czytaj więcej >

Słuchaj podcastu NowyMarketing

4. Zawód: Growth Hacker (Kariera w startupie)

– “Growth Hacking zaczyna się tam, gdzie taktyka marketingowa spotyka się ze strategią rozwoju produktu.” To chyba najciekawsza definicja, jaką możemy znaleźć w Internecie, opisująca stanowisko speca od marketingu w startupie – pisze magazyn MamStartup. W artykule pt. „Zawód: Growth Hacker (Kariera w startupie)” wyjaśnia m.in. na czym polega jego praca i jaki umiejętności trzeba posiadać, żeby pełnić to stanowisko w firmie. O swoich doświadczeniach związanych z pracą growth hackera opowiada sześciu przedsiębiorców.  

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

czytaj więcej >

5. Sprzedają artykuły za 9 centów. Holenderski startup ruszył w Stanach Zjednoczonych

Blendle to aplikacja mobilna, która podobnie jak Apple News i Flipboard agreguje artykuły prasowe. Różnica polega na tym, że sprzedaje czytelnikom pojedyncze teksty. W zależności od publikacji ich cena waha się od 9 do 49 centów za sztukę. Startup ten dotychczas działał na terenie Holandii i Niemiec, gdzie pozyskał 650 tysięcy użytkowników. Teraz z kolei ruszył z programem pilotażowym w Stanach Zjednoczonych. 

czytaj więcej >