Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (26.02-03.03.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (26.02-03.03.16)
Slack uruchamia rozmowy głosowe, były manager Microsoftu tworzy aplikację Wizyta.pl, a niemiecki startup produkuje mobilną baterię dla samochodów elektrycznych. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
2 min czytania 2016-03-03

fot. pixabay.com

1. Slack udostępnia połączenia głosowe. Niebawem pojawią się również wideo rozmowy

Przedstawiciele Slacka, komunikatora wykorzystywanego przede wszystkim w środowisku zawodowym, uruchamiają funkcję połączeń głosowych. Póki co, jest ona jeszcze w fazie testów i działa jedynie w przypadku desktopowej wersji komunikatora i tej, którą otwieramy w przeglądarce Google Chrome. Wkrótce również mają pojawić się inne opcje. Zespół stojący za spółka wyjaśnia, że Slack będzie wzbogacony o: wideo rozmowy, możliwość udostępniania widoku ekranu innym użytkownikom, narzędzie służące do formatowania wiadomości tekstowych i lepszą wyszukiwarkę plików.

czytaj więcej >

2. Były menedżer Microsoftu chciał łatwiej umawiać się na wizytę u fryzjera i stworzył do tego narzędzie

Bartłomiej Danek jest pomysłodawcą i właścicielem aplikacji internetowej Wiztya.pl, za której pośrednictwem umówimy wizytę u fryzjera. Zanim jednak wystartował z własnym biznesem pracował jako manager w Microsofcie, był dyrektorem sprzedaży w Home.pl i PayU. Czy doświadczenia zdobyte w korporacjach pomogły przedsiębiorcy wystartować z własnym projektem? Na to pytanie odpowiada w rozmowie z serwisem MamStartup. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

czytaj więcej >

3. Przyczepa, a na niej mobilna bateria. Tak będziemy ładować samochody elektryczne?

Niemiecki startup Nomadic Power zamierza rozwiązać problem, z którym borykają się kierowcy samochodów elektrycznych. Chodzi o krótką żywotność akumulatorów i brak dostępu do punktów ładowania. Spółka ta wyprodukuje więc mobilne bateria. Właściciele pojazdów napędzanych prądem będą mogli ciągnąć za autem przyczepę, na której zostanie umieszczone urządzenie – ma być to dodatkowe źródło energii. Na realizację tego projektu Nomadic Power pozyskał od Komisji Europejskiej 2 miliony euro. Środki te pomogą firmie wyprodukować sześć mobilnych ładowarek, które jeszcze w tym roku zostaną przetestowane.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

czytaj więcej >

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

4. Tworzenie startupu jest jak latanie samolotem. Obie dziedziny dają poczucie realnego wpływu na przebieg zdarzeń – Szymon Niemczura (Kontakt.io)

Tym razem magazyn MamStartup, na łamach którego cyklicznie ukazuje się seria wywiadów Startupowa 11, zaprosił do rozmowy Szymona Niemczura, CEO Kontakt.io. Spółka ta dostarcza systemu beaconów, które wspierają sprzedaż m.in. w sklepach stacjonarnych, współpracuje m.in. z Carrefourem, a jej wartość rynkowa to 25 mln dolarów. W rozmowie z serwisem Niemczura opowiada jak zarobił pierwsze pieniądze, które umiejętności są kluczowe przy prowadzeniu biznesu i jak motywuje się do działania.

czytaj więcej >

5. Konkurent Messengera ma już 100 mln użytkowników. Korzystają z niego głównie mieszkańcy Iranu

Telegram, konkurent Messengera, za którym stoi rosyjski przedsiębiorca Pavel Durov, pochwalił się, że korzysta z niego już 100 milionów użytkowników. To więcej o blisko 40 milionów w porównaniu do maja ubiegłego roku. Przedstawiciele spółki poinformowali również, że społeczność Telegramu przesyła codziennie 15 miliardów wiadomości tekstowych. Największe grono zwolenników tego komunikatora mieszka w Iranie.

czytaj więcej >