Co zrobić z niechcianymi książkami? W ramach akcji Poczytajmi.pl możemy oddać je do bibliotek i domów dziecka

Co zrobić z niechcianymi książkami? W ramach akcji Poczytajmi.pl możemy oddać je do bibliotek i domów dziecka
Z pewnością każdy z nas posiada w domu książki, których już nie potrzebuje. Teraz w ramach projektu Poczytajmi.pl możemy zrobić dobry uczynek i bezpłatnie oddać je do bibliotek oraz czytelni w szkołach, szpitalach czy domach dziecka w całej Polsce.
O autorze
1 min czytania 2019-07-22

Projekt Poczytajmi.pl powstał z inicjatywy Emila Szymańskiego, który w 2017 roku otworzył swój własny antykwariat internetowy. Przyjmując książki od klientów, jedynie około 10% z nich nadawało się do dalszej odsprzedaży. „Mimo to klienci często nalegali, żebym zabierał od nich wszystkie książki, które mieli mi do zaoferowania, ponieważ jak twierdzili i tak nie mieliby co z nimi zrobić” – czytamy na stronie głównej akcji.

Tak też zrodził się pomysł na to, by te nienadające się do odsprzedaży książki przekazywać dalej. W ramach projektu Poczytajmi.pl możemy więc oddać nasze nieużywane już książki, które następnie trafią do bibliotek oraz czytelni w szkołach, szpitalach czy domach dziecka w całej Polsce.

Celem akcji jest też przede wszystkim promowanie czytelnictwa w Polsce, bowiem im więcej książek w bibliotekach czy czytelniach, tym większe prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach akcji organizacji „Zaczytani” pod koniec maja br. przed PKiN w Warszawie pojawiły się nietypowe kolorowe ławki, które miały za zadanie zachęcać mieszkańców miasta do czytania książek.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Holandia co roku świętuje tydzień książki, który wypada w ostatnie dni marca. W tym roku firma kolejowa NS postanowiła z tej okazji oferować za darmo bilety tym pasażerom, którzy czytali książkę Jana Siebielinka „Jas Van Belofte”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

W lutym br. McDonald’s do zestawów Happy Meal zamiast zabawki dodawał książki.

PS4

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.