W koncercie „Kolorowe Kredki, Mazurki i Obereczki” wystąpiła dr nauk muzycznych Joanna Sosnowska, światowej sławy skrzypaczka, która zaśpiewała i zagrała melodyjne, żywe i rytmiczne utwory znakomicie trafiające i przemawiające do dziecięcej publiczności. Dużą atrakcją była piła sopranowa, na której – jako jedna z niewielu osób na świece – potrafi grać skrzypaczka. Artystka zaśpiewała także wraz z pacjentami kilka piosenek dziecięcych, w tym słynne „Kolorowe Kredki” warszawskiego kompozytora Mariana Sawy. Artystce towarzyszył grający na fortepianie Wojciech Świętoński, który jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz wykładowcą na Uniwersytecie Fryderyka Chopina. Dzieci odwiedził również trener i piłkarze drużyny LKS Mazur Karczew.
Zobacz również
Uroczystość poprowadził prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak, Dyrektor Szpitala, Kierownik Kliniki Ortopediii Traumatologii Dziecięcej, który jest cenionym w Polsce i na świecie ortopedą.
Do dzieci i szpitala trafiło mnóstwo podarunków zakupionych przez Communication Unlimited: kredki, kolorowe długopisy, temperówki i inne przybory szkolne, balony oraz zestawy gier. Orkla Care przekazała dzieciom m. in. znane z reklam Bodymax maskotki leniwców, kolorowanki i plastry opatrunkowe Salvequick, a także trany i żelki Mӧller’s Omega-3, multiwitaminowe żelki Bodymax Bodymisie, pasty i szczoteczki do zębów Jordan. Fundacja Medicover przekazała worki na obuwie, a młodzi piłkarze koszulki z logo swojego klubu.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Współorganizatorem spotkania z dziećmi była dr Daria Mejnartowicz pełnomocnik dyrektora ds., rehabilitacji, menadżerka w służbie zdrowia, fizjoterapeutka prywatnie filantropka-pasjonatka, która od 10 lat pomaga potrzebującym na świecie. Jednym z jej ostatnich projektów jest budowanie świadomości na temat raka piersi i profilaktyki nowotworów wśród kobiet w Kamerunie, Liberii, Ugandzie i Ekwadorze oraz m.in. organizowanie zajęć sportowo-rozwojowych dla dzieci z afrykańskich slumsów i odległych miejscowości/wiosek.
Słuchaj podcastu NowyMarketing