Conor McGregor nowym globalnym ambasadorem marki XTB

Polski fintech XTB nawiązał współpracę z Conorem McGregorem. Legenda sportów walki oraz gwiazda PPV będzie ambasadorem XTB przez najbliższe dwa lata.
O autorze
2 min czytania 2022-09-21

Conor McGregor, który jest największą gwiazdą sportów walki na świecie, został globalnym ambasadorem polskiego fintechu. Co ciekawe, XTB to pierwsza polska firma w historii, która nawiązała współpracę ze sportowcem będącym na prestiżowym 1. miejscu listy najlepiej wynagradzanych osób sporządzonej przez Forbesa. Taki tytuł Conor McGregor otrzymał w 2021 roku, kiedy to zdystansował inne gwiazdy sportowych aren.

Cieszę się, że zostałem oficjalnym ambasadorem wiodącej firmy inwestycyjnej. Wierzę, że sport i inwestowanie mają wiele wspólnego. W obu przypadkach do sukcesu prowadzą te same cechy: zaangażowanie, odporność psychiczna oraz umiejętność określania osobistych celów. Dlatego też z przyjemnością nawiązałem współpracę z XTB, która jest uznaną globalną firmą inwestycyjną, wspierającą swoich klientów w drodze do realizacji ich celów inwestycyjnych – mówi Conor McGregor.

Ogłoszenie wspólnych działań Conora McGregora i XTB to początek nowej globalnej kampanii brokera inwestycyjnego. Legenda sportów walki będzie promować szeroką gamę oferowanych rozwiązań inwestycyjnych przez polski fintech. W pojawiających się materiałach promocyjnych firma będzie wyjaśniać, że dzięki łatwemu dostępowi do platformy online, wielu kursów edukacyjnych oraz profesjonalnych analiz rynkowych, inwestowanie staje się dostępne dla każdego, kto jest gotowy na rozpoczęcie tej przygody.

Z wielką przyjemnością mogę ogłosić naszą współpracę z Conorem McGregorem. Chcieliśmy, aby nasz nowy ambasador marki był globalną ikoną. Conor jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii mieszanych sztuk walki. Dzięki ogromnej etyce pracy i ciągłemu udoskonalaniu swoich umiejętności, jako pierwszy w historii został mistrzem UFC w dwóch kategoriach wagowych. Jego historia dobrze współgra z naszą marką oraz obraną strategią. W XTB ciężko pracujemy, aby móc zaoferować naszym klientom technologię najwyższej jakości oraz innowacyjną platformę inwestycyjną. Wszystko po to, aby pomóc im osiągnąć określone cele inwestycyjne. Determinacja, wytrwałość w dążeniu do celu oraz chęć ciągłego rozwoju i osiągania coraz to lepszych wyników – to cechy dobrego inwestora. Conor McGregor jako sportowiec, a także biznesmen, ma nastawienie zwycięzcy. Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na niego – tłumaczy Omar Arnaout, CEO XTB.
LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Warto dodać, że popularność Conora McGregora na świecie jest ogromna. Oglądalność jego walk w UFC przeszła do historii – aż sześć gal z jego udziałem wygenerowało największą sprzedaż PPV w historii tej organizacji. Ponadto, jest najpopularniejszym zawodnikiem MMA w mediach społecznościowych – na wszystkich platformach obserwuje go ponad 70 milionów fanów. Nic więc dziwnego, że jest rekordzistą pod względem zarobków w UFC.

Conor McGregor odnosi sukcesy nie tylko w sporcie, ale i w biznesie. W 2018 roku stworzył markę Proper No. Twelve Irish Whiskey, która w krótkim czasie zyskała ogromną popularność. Ponadto, McGregor zainwestował w szereg innych stabilnych biznesów, m.in. sportowych (np. TIDL Sport Recovery, aplikacja sportowa McGregorFast), gamingowych (np. Dystopia: Contest of Heroes) czy alkoholowych (np. bar „The Black Forge Inn” czy browar „Forged Irish Stout”). To właśnie umiejętna dywersyfikacja inwestycji pozwoliła mu zostać światowym numerem 1 na liście „Najlepiej zarabiających sportowców” według Forbesa.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Współpraca z Conorem McGregorem jest kontynuacją działań marketingowych XTB z wykorzystaniem wizerunków znanych sportowców. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się