COS kontynuuje starania na rzecz mody w zamkniętym obiegu surowców w nowej kolekcji denimu z recyklingu

Klasyki dżinsowej garderoby zostały zaprojektowane według założeń recyclingu, które pozwalają ograniczać ich wpływ na środowisko: zanim powstaną, podczas produkcji, jak i po skończonym użytkowaniu.
O autorze
1 min czytania 2022-02-09

Najnowsze propozycje produkowane są przy umiejętnym użyciu stuprocentowej organicznej bawełny i materiałów pochodzących z recyklingu, którym nadano drugie życie. Aby zapewnić pełną zdatność produktów do przetworzenia, po zakończeniu użytkowania, w projektach wyeliminowano zastosowanie nitów, utrudniających dalszą obróbkę. Pozostałe zapięcia powstały częściowo lub całkowicie z odzyskanego metalu.

Nieustannie poszukując innowacyjnych rozwiązań w produkcji i projektowaniu, COS uważnie analizuje sposób pozyskiwania i transportu stosowanych materiałów. Dzięki rozwojowi technologii, stworzenie najnowszej dżinsowej oferty COS miało znacznie mniejszy wpływ na planetę. Wykorzystane metody produkcji wymagają o 43% mniej energii, oszczędzają 80% świeżej wody i redukują emisję gazów cieplarnianych o 36%.

Przewodnim motywem kolekcji są nowoczesne, luźne sylwetki: od klasycznej koszuli w nowej odsłonie przez zdekonstruowane szerokie dżinsy aż po kurtki inspirowane odzieżą roboczą. Każdy element garderoby zaprojektowano do wieloletniego noszenia, także w połączeniu z innymi ubraniami z materiałów z ekologicznych źródeł. Kolekcję denimu uzupełniają dzianiny z kaszmiru i wełny merynosów, wyprodukowane zgodnie z wytycznymi The Good Cashmere Standard fundacji AbTF oraz standardem Responsible Wool. Wzajemne uzupełnianie się zrównoważonych surowców podkreśla wszechstronność przyjaznej środowisku klasyki. Ubrania są dostępne w różnych kolorach: od klasycznych ciemnych, średnich i błękitnych odcieni w stylu vintage po naturalne, niebarwione ecru.

Aby lepiej zrozumieć wpływ nowych technologii i porównać wpływy bardziej zrównoważonych i konwencjonalnych produktów na środowisko, marka COS przeanalizowała swoje projekty według protokołu Life Cycle Assessment. Ustandaryzowany system pozwala ocenić potencjalny wpływ produktu na środowisko na wszystkich etapach jego życia.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj