Customer Experience tematem zakończonej 10., jubileuszowej edycji Forum IAB 2016

Dwa dni konferencji, ponad 60 prelegentów, w tym najbardziej znaczący eksperci marketingu online z kraju i ze świata, ponad 1100 uczestników i po raz pierwszy grono osób biorących udział w wydarzeniu online, przedstawiciele czołowych mediów marketingowych i biznesowych...
O autorze
2 min czytania 2016-06-13

…wszystkie bilety na wydarzenie wyprzedane z miesięcznym wyprzedzeniem – to bilans zakończonego właśnie Forum IAB 2016. Była to już 10., jubileuszowa edycja tej najbardziej inspirującej konferencji e-marketingowej w Polsce.

Tegoroczne Forum IAB odbyło się w dniach 8 i 9 czerwca br. w Multikinie Złote Tarasy pod hasłem „Customer Experience. Jak tworzyć rozwiązania, które konsumenci pokochają?”. Podczas dwóch dni konferencji kilkudziesięciu najwybitniejszych ekspertów digital marketingu z polskiego rynku i z zagranicy wprowadziło uczestników w świat inspiracji, własnych przemyśleń i doświadczeń na temat trendów i działań, które zapewniają najlepsze doświadczenia klienta z marką.

Podczas pierwszego dnia Forum IAB 2016 swoimi doświadczeniami podzielili się topowi zagraniczni prelegenci oraz prelegenci, którzy zostali najlepiej ocenieni przez słuchaczy podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Keynote speakerem był futurysta i antropolog digitalu Brian Solis, który wygłosił prelekcję zatytułowaną „Customer Experience Starts with Experience Architecture”. Gośćmi specjalnymi byli prezesi amerykańskiego i europejskiego IAB: Randall Rothenberg (IAB USA) i Constantine Kamaras (IAB Europe). Uczestników inspirowali również: Nicola Mendelsohn (Facebook), Steve King (Publicis Media), Nikki Mendonça (OMD), Yuri Drabent (Isobar Polska), Krzysztof Sobieszek (Zenith) i Anna Sakowicz (SMG Polska).

W drugim dniu kilkudziesięciu prelegentów dostarczyło uczestnikom ogromną porcję wiedzy z różnych obszarów customer experience. Wystąpienia odbywały się równolegle w trzech salach, obejmując bloki tematyczne: Omnichannel, Customer Journey, Design Thinking & Innovation, Badania & Insights I Technologia w służbie użytkownika.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Forum IAB 2016 obfitowało też w nowości. Po raz pierwszy na konferencji została otwarta Strefa Innowacji, w której można było sprawdzić na własnej skórze, jak działają najnowocześniejsze technologie. Uczestnicy mogli też dowiedzieć się, jakie wyzwania stawia przed firmami customer experience. Na ten temat dyskutowali w panelu „Customer Experience Driven Organization” przedstawiciele najlepiej prosperujących biznesów, którzy na co dzień odpowiadają w swoich firmach za opracowanie narzędzi i stworzenie warunków dla prowadzenia działań zapewniających klientom jak najlepsze doświadczenie z marką.

Podczas pierwszego dnia konferencji odbył się launch nowej inicjatywy IAB Polska – Creative Lab. „IAB Creative Lab to inicjatywa nastawiona na edukację osób odpowiedzialnych za kreację i realizację kampanii oraz dzielenie się wiedzą i promowanie best-practice. Zamierzamy skorzystać z zasobów i doświadczeń najlepszych agencji – zarówno polskich, jak i zagranicznych – które mają doskonałe zaplecze kreatywne. Ich przedstawiciele będą pokazywać, jak od strony kreatywnej poruszać się w świecie reklamy cyfrowej”, wyjaśnia Włodzimierz Schmidt. Prezes Zarządu IAB Polska przedstawił założenia projektu, a Rob Newlan (Director Facebook Creative Shop EMEA) przedstawił perspektywę światową kreacji w świecie cyfrowym. Polski punkt widzenia na kreację cyfrową zaprezentowali natomiast podczas panelu Creative Chairs Maciej Waligóra z DDB&tribal, Bartek Gołębiowski z agencji GONG oraz Dawid Szczepaniak z VML Poland.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Dziesiąta edycja Forum IAB po raz kolejny stała się źródłem cennej wiedzy, która pozwoli na jeszcze lepszy rozwój biznesów i bardziej precyzyjne odpowiadanie na potrzeby konsumentów. Konferencja była także okazją do wspólnego networkingu, wymiany doświadczeń i możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych w branży interaktywnej. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.forumiab.pl, gdzie już wkrótce umieszczone zostaną prezentacje prelegentów, a także krótkie wywiady podsumowujące konferencję, oraz fanpage’a na Facebooku: www.facebook.com/IABPolska, gdzie będzie można obejrzeć zdjęcia i relację wideo z wydarzenia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się