„Cyberprzestępczość” to nowa specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia odbywają się w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej i są 3-letnimi studiami pierwszego stopnia, po których absolwenci uzyskują tytuł licencjata.
Wzięcie udziału w konkursie wymaga nieco wysiłku. W sumie zagadki są dwie. Pierwsza – wiedzowa, opublikowana została na blogu Crazy Nauka. Druga – związana z szyfrowaniem – w serwisie internetowym MamStartup. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy rozwiązać tylko jedną z nich i dodatkowo podać odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś/powinnaś studiować Cyberprzestępczość?” Konkurs jest kierowany do osób, które mają już za sobą zdany egzamin maturalny. To zwycięzca zdecyduje czy chce studiować w formie stacjonarnej czy niestacjonarnej. Konkurs trwa do 24 sierpnia. Wyniki poznamy na początku września.
Zobacz również
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu to niepubliczna uczelnia zlokalizowana w samym centrum Wrocławia – zaledwie kilka kroków od Wyspy Słodowej. Kształci studentów na kierunkach: Prawo oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne. Na każdym z kierunków przygotowała w tym roku akademickim specjalności dopasowane do potrzeb rynku pracy – w tym właśnie „Cyberprzestępczość”.
– Żyjemy w czasach, gdzie coraz więcej obszarów naszego życia przenosi się do sieci. To już nie tylko bankowość, to także kwestie związane z inteligentnymi domami, naszym zdrowiem, podtrzymywaniem relacji prywatnych i służbowych. W związku z tym liczba zagrożeń, na które jesteśmy narażeni rośnie. Kształcimy specjalistów, którzy znajdują zatrudnienie w sektorze prywatnym, administracji publicznej, służbach mundurowych – mówi Magdalena Wróbel, marketing manager Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu.
Ważnym atutem kształcenia w WSP jest połączenie teorii z praktyką. Uczelnia współpracuje z podmiotami publicznymi i niepublicznymi: organami wymiaru sprawiedliwości, jednostkami samorządu terytorialnego, podmiotami obsługi prawnej, korporacjami. Dzięki temu studenci mogą odbywać liczne praktyki i staże, po których często znajdują pracę zgodną z wykształceniem jeszcze w czasie trwania studiów. Dodatkowo studenci mogą rozwijać karierę oraz zdobyć ciekawe doświadczenie poza macierzystą uczelnią, jaką jest dla nich WSP, w ramach programu Erasmus+. Dla studentów uczelni program Erasmus+ stwarza dwie możliwości: realizowania części studiów w Uczelni partnerskiej za granicą lub odbycia praktyki zawodowej.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Za organizację konkursu odpowiada wrocławska agencja digital marketingu Rocket Media.
Słuchaj podcastu NowyMarketing