Tak powstał zrealizowany wspólnie z Platige Films, spółką należącą do grupy Platige Image, film „Czarna Polana”, który został objęty mecenatem artystycznym Żubrówki Czarnej.
Film odwołuje się do kultury słowiańskiej, natury i rzemiosła. Czarna Polana to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki – animacja, muzyka i taniec. Sześciu wybitnych animatorów zaproszonych do współpracy przez Tomasza Bagińskiego, reżysera z Platige Image, opowiada historię magicznego tańca – Natury z Rzemiosłem, do którego choreografię przygotowała Katarzyna Kizior. Wszystko to w rytm muzyki skomponowanej przez Atanasa Valkova i słów piosenki zaśpiewanej przez Kayah.
Zobacz również
Produkt i jego historia zwykle inspirują nas do tworzenia opowieści zamkniętych w 30 sekundach czasu antenowego lub kilku postach publikowanych w Social Mediach. – mówi Kuba Sagan, Dyrektor Kreatywny, K2 – Tym razem jednak historia potoczyła się inaczej…
Wyjątkowość „Czarnej Polany” wynika m.in. z wykorzystania tradycyjnych technik animacji, które wciąż są praktykowane przez pojedynczych twórców, ale przez szerszą publiczność zostały zapomniane. W innowacyjny jak na Polskę sposób, sięgnęliśmy po nieinnowacyjne techniki, by zaintrygować widza i jednocześnie przekazać wartości marki. – mówi Tomasz Bagiński, reżyser i scenarzysta „Czarnej Polany”, Platige Image.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach