Cztery Zasady Udanych Świątecznych Zakupów Internetowych wg Nokaut.pl

W ciągu najbliższych kilkunastu dni tysiące Polaków kupią prezenty świąteczne w Internecie. Bez kolejek, tłoku, czekania w korku na wyjazd z parkingu centrum handlowego. W wygodnym dla siebie miejscu i czasie. By zakupy były udane, a prezenty dotarły na czas, wystarczy zastosować się do kilku rad.
O autorze
2 min czytania 2012-12-03

1. Nie rób zakupów na ostatnią chwilę.

Okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu w sklepach internetowych. Większa sprzedaż – to więcej przesyłek do dostarczenia. Trzeba to brać pod uwagę i nie czekać ze złożeniem zamówienia na ostatnią chwilę. Warto skontaktować się ze sklepem i upewnić się, że towar zostanie szybko wysłany.

Idealnym dniem do zrobienia zakupów internetowych jest coroczny Dzień Darmowej Dostawy, podczas którego wiele sklepów oferuje darmową przesyłkę zakupionego towaru. Tegoroczny DDD przypada 3 grudnia. Porównywarka cen Nokaut.pl jest partnerem akcji, więc na stronie www.nokaut.pl/dzien-darmowej-dostawy znajdziemy listę sklepów biorących w niej udział. Przeglądając ich oferty na Nokaut.pl możemy od razu porównać ceny wszystkich produktów i przekonać się, że to się naprawdę opłaca.

Jednak również spóźnialscy mogą skorzystać z internetowej oferty sklepowej, nawet gdy wiadomym jest, że na przesyłkę towaru już późno. Wystarczy skorzystać z filtra umożliwiającego m.in. wyświetlanie ofert sklepów ulokowanych w naszym mieście. Wiele z nich umożliwia osobisty odbiór kupionych towarów, może się więc okazać, że kupiony w internecie prezent już za 15 minut będzie czekał do odbioru na sąsiedniej ulicy.

2. Znajdź odpowiedni prezent

Niektórzy z nas szukają oferty konkretnego produktu, jednak wielu szuka najpierw samego pomysłu na prezent. Jeśli wiesz, co chcesz kupić, skorzystaj z paska wyszukiwarki. Wpisz nazwę swego produktu i rozpocznij wyszukiwanie. Znalezione oferty możesz posegregować na wiele sposobów: według popularności, nazwy, liczby sklepów mających go w ofercie i oczywiście również ceny.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jeśli posiadasz tablet, możesz przejrzeć oferty Nokautu przeglądając strony produktowe porównywarki niczym strony katalogu zakupowego. Wystarczy zainstalować aplikację tabletową Nokaut24 (dostępna dla systemów Android, Windows 8 oraz iOS) i już możesz przyglądać się dużym, czytelnym zdjęciom poszukiwanych produktów. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna.

3. Porównaj ceny – a zaoszczędzisz

W Internecie jest taniej – to wiedzą już wszyscy. Kupując w sieci, oszczędzamy średnio 25% względem ceny tego samego produktu, będącego w ofercie tradycyjnego, stacjonarnego sklepu. Tegoroczne badania mówią, że przeciętna polska rodzina wyda na święta ok. 1280 zł (Raport Deloitte 2012: Polacy na Gwiazdkę – praktyczni czy romantyczni?). Polacy będą kupować tańsze i bardziej użyteczne prezenty, w sklepach oferujących niższe ceny. Internetowy handel jest idealną odpowiedzią na ich potrzeby, dając możliwość zaoszczędzenia nawet kilkuset złotych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

4. Kupuj bezpiecznie – czyli kupuj z głową

Ostatnia, choć wcale nie najmniej ważna zasada, to bezpieczeństwo. Wystarczy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy, by móc je sobie zapewnić. Pamiętaj: w Internecie jest taniej, ale nowy iPad 3 w cenie 1000 zł powinien spowodować zapalenie się czerwonej lampki kontrolnej. Zachowaj więc ostrożność i przyjrzyj się sklepowi w którym kupujesz po raz pierwszy. Sprawdź regulamin sklepu – musi być dostępny na jego stronach. W regulaminie, oprócz zasad opisujących działania sklepu powinny znajdować się dane adresowe i nazwa firmy. Znajdź kontakt do sklepu – zadzwoń lub napisz i upewnij się, że towar nadal jest w ofercie – w okresie przedświątecznym rotacja asortymentu jest spora. Sprawdź dostępne metody płatności: współpraca sklepu z agregatorami płatności takimi jak eCard czy Przelewy24 zwiększa jego wiarygodność. Z drugiej strony, jeśli sklep dopuszcza tylko płatność z góry, wpłynie to na nią dokładnie odwrotnie. Przed przejściem na stronę sklepu możesz też bezpośrednio w Nokaucie przyjrzeć się opiniom na jago temat pisanym przez dotychczasowych klientów. Kilkaset czy nawet kilka tysięcy pozytywnych o nim opinii powinno zagwarantować Ci udane zakupy i spokojny sen.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się