David Beckham udostępnił swoje konto na Instagramie ukraińskiej lekarce

David Beckham udostępnił swoje konto na Instagramie ukraińskiej lekarce
Gwiazda futbolu zgromadziła na swoim koncie zawrotną liczbę obserwujących. To właśnie do jego fanów dotarł przekaz od lekarki z Charkowa, która opowiadała o realiach brutalnej wojny w Ukrainie.
O autorze
1 min czytania 2022-03-21

Co można zrobić, aby jak najrzetelniej opowiedzieć o tym, jak wygląda wojna w Ukrainie? Najlepiej oddać głos ludziom, którzy są teraz na froncie i tym, którzy walczą o zdrowie osób, które tam zostały. O sile social mediów, dzięki którym taki przekaz może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dobrze wie David Beckham, który na swoim koncie zgromadził aż 71,5 miliona obserwatorów.

Były reprezentant Anglii, gwiazda Manchesteru United, Realu Madryt i Los Angeles Galaxy udostępniła na jeden dzień swoje konto szpitalowi w ostrzeliwanym cały czas Charkowie. Relację poprowadziła Irina Kondratowa, która cały czas ratuje tam życie kobietom w ciąży i nowo narodzonym dzieciom. Lekarka informowała, że w szpitalu potrzebne są środki codziennego użytku, leki oraz jedzenie i opowiadała o okrucieństwie wojny w Ukrainie.

– Dziś przekazuję swoje kanały społecznościowe Irynie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie na Ukrainie, gdzie pomaga matkom w porodzie – wyjaśnił na Instagramie David Beckham.

 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Sam Beckham finansowo wspiera działania na rzecz Ukrainy. Wraz z żoną wpłacił milion funtów na konto UNICEF-u i dodatkowo zachęca swoim fanów do wspierania darowiznami, które zostaną przekazane na dzieci na Ukrainie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Dziękujemy Davidowi za przekazanie konta, Irinie za heroiczną pracę i wszystkim pomagającym dzieciom darowiznami – skomentowali to poprzez oficjalne konto pracownicy UNICEF-u.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Prezydent Ukrainy wystąpił przed amerykańskim Kongresem. Jego wypowiedź została uzupełniona o nagranie, będące kompilacją najbardziej wstrząsających scen z trwającej wojny.