Dentsu publikuje raport „Social Impact: 2021 Highlights” i przedstawia najważniejsze wyniki z obszaru ESG za 2021 rok

O autorze
1 min czytania 2022-07-19

Dentsu opublikowało coroczny raport „Social Impact: 2021 Highlights”, stanowiący podsumowanie najważniejszych osiągnięć firmy na przestrzeni ubiegłego roku w zakresie ESG. Wśród kluczowych celów, jakie udało się zrealizować, grupa wskazuje: zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 53%, uzyskanie statusu Net Zero w ramach inicjatywy Science Based Targets czy wsparciu do ponad 30 000 młodych ludzi na całym świecie w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez projekty edukacyjne takie jak „The Code”.

Jako światowy lider w komunikacji cyfrowej, mamy świadomość tego, w jak dużym stopniu oddziałujemy na otaczający nas świat. Mamy szansę, dzięki połączeniu kreatywnego myślenia, ale i nowych technologii, danych, współpracy z dużymi markami i partnerami tworzyć lepszą, zrównoważoną przyszłość – tłumaczy Jadwiga Jadziewicz, social impact manager w dentsu Polska.

Oprócz kluczowych informacji na temat osiągniętych wyników i ciekawych case’ów z całego świata, w raporcie przeczytamy m.in. o projekcie „The Code”, który lokalnie jest realizowany od lat we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. „The Code” ma na celu edukację i inspirację młodych młodych ludzi w obszarze kompetencji cyfrowych oraz wsparcie w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Choć opublikowane wyniki są bardzo zadowalające, grupa nie zwalnia tempa i już w rok po uruchomieniu nowej strategii podjęto decyzję o nowych krokach i wyzwaniach, w tym m.in. o całkowitym procesie dekarbonizacji, polegającym na redukcji emisji o 90% do 2040 roku.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Raport „Social Impact: 2021 Highlightsdostępny jest pod linkiem: www.dentsu.com/social-impact-report-2021.

Słuchaj podcastu NowyMarketing