Program ochrony pszczół PaczUle zakłada tworzenie pasiek na terenie terminali DHL Parcel. Pierwsze żółto-czerwone ule stanęły w Warszawie w 2020 r. Rok później pojawiły się także w Jeleniej Górze, Mosznie Parceli, Kowalewie i Tuchomiu. Od kwietnia 2022 r. pszczołami opiekuje się terminal w Czechowicach-Dziedzicach. To szósta pasieka powstała w ramach programu Paczule. Łącznie DHL Parcel posiada już 27 uli.
Program Paczule powstał w nawiązaniu do światowego ruchu zakładania pasiek w miastach. Aglomeracje miejskie mogą tworzyć zdrowe środowisko życia dla pszczół w odróżnieniu do terenów rolniczych, gdzie owady masową giną z powodu nadmiernego korzystania z pestycydów.
Zobacz również
Pszczoły są potrzebne, ponieważ tylko owady mogą zapylać rośliny. Gdyby pszczoły oraz inne owady zapylające zniknęły, groziłaby nam katastrofa ekologiczna, a być może także humanitarna z powodu załamania się produkcji żywności. Ręczne zapylanie jest bardzo kosztowne i wymaga ogromnych nakładów pracy. W tej sytuacji ochrona pszczół jest jedyną drogą wyjścia z tej trudnej sytuacji. Program PaczUle jest próbą rozwiązania tego problemu w skali lokalnej.
Projekty ekologiczne stanowią istotną część naszych działań w obszarze CSR. Tworzymy i rozwijamy własne programy, takie jak Paczule albo przyłączamy się do akcji społecznych na zasadzie partnerstwa – mówi Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i PR w DHL Parcel Polska.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
W kwietniu DHL Parcel był partnerem ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek odbywającym się pod hasłem „Operacja Czysta Rzeka”. Wolontariusze DHL Parcel, w ramach założonego przez siebie sztabu wysprzątali teren wokół Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie. Rok wcześniej pracownicy DHL Parcel zbierali śmieci z brzegów Wisły na odcinku między mostami Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim.
Słuchaj podcastu NowyMarketing