Discovery odpala petardę

Już 21 listopada br. Discovery Turbo Xtra przejdzie metamorfozę. Dotychczasową, pełną nazwę kanału zastąpi skrót DTX. Zostanie odświeżona oprawa i narracja, a nowe programy mają przemienić kanał w prawdziwą petardę! Flagową premierą stacji będą „Walki robotów”, w których w rolę komentatorów...
O autorze
2 min czytania 2016-11-14

…wcielą się Tomasz Zimoch i Piotr „Izak” Skowyrski.

Odświeżenie Discovery Turbo Xtra wynika z potrzeby jeszcze lepszego dopasowania do potrzeb widzów. Marka DTX skierowana jest przede wszystkim do młodych duchem, pewnych siebie mężczyzn, którzy nie podchodzą do życia zbyt poważnie, a w telewizji szukają przede wszystkim mądrej rozrywki.

– Nowa narracja podkreśla charakter kanału – DTX mówi tonem głośnym, zabawnym i pełnym emocji. To miejsce zaspokajające apetyt na adrenalinę, łączące wszystko to, co ważne w męskim świecie: pasję, przygodę i zabawę. Kanał doskonale uzupełnia portfolio Discovery i jestem pewny, że nasi widzowie docenią tę zmianę – powiedział Marcin Ziółek, Senior Channel Manager Factual, Discovery w Polsce.

Odświeżenie kanału oznacza także wzbogacenie ramówki, w której pojawią się nowe gatunki programowe. Oprócz pasjonujących serii motoryzacyjnych, widzowie zobaczą ekstremalne wyczyny, dokumenty o ludziach poza prawem, a także programy o tematyce sportowej. Nowe gatunki będą się pojawiać na antenie sukcesywnie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Flagową premierą DTX będzie program „Walki robotów”. To świetne przedstawienie dla widzów w każdym wieku, gdzie obok emocjonujących i pełnych napięcia walk, przedstawione zostaną także historie konstruktorów i inżynierów oraz najnowsze zdobycze robotyki. Do eliminacyjnych zmagań staną 24 drużyny ze swoimi robotami. Bezwzględne maszyny będą walczyć na profesjonalnej arenie, pełnej pułapek i innych zaskakujących niebezpieczeństw. Zostaną one wyposażone w zmyślne narzędzia tortur i broń, po to, aby jak najszybciej unicestwić rywala. Starcia robotów komentować będą Tomasz Zimoch oraz Piotr „Izak” Skowyrski. Dwa premierowe odcinki programu zobaczymy w poniedziałek, 28 listopada od godz. 21:00.

Kolejną propozycją w ofercie DTX będzie także program „Traktory na start” (premiera od wtorku, 22 listopada, godzina 22:00). Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że ciągniki nie służą tylko do pracy w polu i tak naprawdę z maszynami rolniczymi mają niewiele wspólnego. To monstrualne pojazdy o wadze do 4500 kilogramów, napędzane często kilkoma dwunastocylindrowymi silnikami lotniczymi lub turbośmigłowymi, o kołach wysokich jak człowiek. Dla wielu są to również maszyny idealne do wyścigów! Entuzjaści tego niezwykłego sportu spotykają się na zawodach w różnych miastach Niemiec. Kiedy te olbrzymy ruszają do walki, ziemia pod nimi drży, przednie koła wznoszą się do góry, a z rur wydechowych unoszą się kłęby dymu. Te giganty i ich kierowcy są w swoim żywiole!

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z kolei od niedzieli, 25 grudnia o godz. 13:00 zapraszamy na program „Pojedynek modelarzy”. Tym razem będzie to walka, w której zmierzą się ze sobą niemieccy mistrzowie modelarstwa lotniczego. W tej serii konstruktorzy staną przed trudnym wyzwaniem. Muszą zbudować model samolotu i do wyboru mają helikoptery, zabytkowe samoloty, odrzutowce, statki powietrzne i maszyny science fiction. Na wykonanie zadania mają sześć miesięcy i mogą przeznaczyć tylko 1000 euro. Sędziowie wezmą pod uwagę nie tylko same modele, ale też uważnie przeanalizują cały proces budowy. Kto zostanie zwycięzcą konkursu?

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Odświeżeniu Discovery Turbo Xtra towarzyszyć będzie kampania promocyjna na kanałach własnych (inne stacje z portfolio Discovery) i w Telewizji Polsat, a także szerokie działania digitalowe z udziałem youtuberów.