Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

DJ Noz w kampanii „Inspired by Kia”

„Movement That Inspires” to brand message Kia, którą marka chciała jednocześnie utrwalić w pamięci obecnych już odbiorców, jak i dotrzeć do nowej grupy docelowej. Za stworzenie koncepcji i realizację najnowszej kampanii odpowiada agencja WebTalk.
O autorze
2 min czytania 2022-10-11

Marka Kia w ubiegłym roku przeszła rebranding i nieustająco poszerza swoją ofertę samochodów elektrycznych. W duchu promowania nowego wizerunku Kia Polska, postanowiła zwrócić się w stronę tzw. modern individuals, osób otwartych na zmiany, kreatywnych, z optymistycznym podejściem do życia.

Zawsze sięgamy po więcej, poszukujemy innowacji na rynku, ale także rozwiązań dopasowanych do oczekiwań naszych klientów. Zależało nam na stworzeniu projektu, w który będziemy mogli zaangażować twórców i influencerów, którzy przez własne doświadczenia z elektrycznymi modelami marki Kia, przybliżą je swoim odbiorcom. Chcieliśmy także, aby nasi partnerzy nie tylko zrozumieli założenia, ale przez obcowanie z samochodem, wręcz poczuli nasze hasło „Movement That Inspires” – mówi Grzegorz Leśniczek, marketing manager w Kia Polska.

Kampania „Inspired by Kia” bazuje na trzech głównych filarach. Pierwszym jest współpraca z influencerami, patronami akcji. Łącznie zaangażowano czterech twórców, ujawnianych pojedynczo z początkiem każdego miesiąca akcji. Do tej pory ogłoszona została promotorka zdrowego trybu życia i instruktorka Zumby, Izabela Kin (22,3 tys. obserwujących), z początkiem października dołączył do niej DJ Noz (11,4 tys. obserwujących).

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Drugim filarem są publikowane na kanałach marki (YT, FB) spoty promocyjne, których głównymi bohaterami są patroni mówiący o tym, co ich inspiruje teraz, jak i co inspirowało w dążeniu do celu.

Trzecim, kluczowym elementem są konkursy publikowane na ich profilach. Co miesiąc u innego twórcy wybrani zostają zwycięzcy,  zarówno konkursu głównego dostępnego na stronie Kia, jak i uczestnicy mini konkursu indywidualnego u każdego patrona. Już po pierwszej odsłonie konkursu widoczne są efekty dużego zaangażowania fanów. Zadanie konkursowe mimo, że wymagało czasu i myślenia koncepcyjnego, było tak bliskie odbiorcom, którzy mogli się utożsamiać z hasłem marki, że już po pierwszym etapie na stronie Inspired by Kia znaleźć można blisko 100 zgłoszeń.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Każdy wybrany twórca jest mocno osadzony i rozpoznawalny w swojej niszy, to osoby, które na co dzień inspirują i motywują do działania swoich odbiorców, silnie z nimi związanych. Dokładnie na tym poziomie wiarygodności i zaangażowania zależało nam przy doborze patronów zgodnie z brand message Kia „Movement that inspires”. Wieloletnia współpraca z klientem zapewniła nam skuteczne odczytywanie i realizowanie potrzeb marki zarówno przed, jak i po rebrandingu – mówi Agata Szybilska-Czech, client service director w WebTalk.
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Za stworzenie koncepcji kreatywnej kampanii, rekomendację odpowiednich twórców odzwierciedlających niszową kreatywność, realizację i koordynację kampanii i konkursu oraz komunikację „Inspired by Kia” w social media marki odpowiada agencja WebTalk. Kampania potrwa do końca roku kalendarzowego. Za produkcję spotów wideo odpowiada studio kreatywne Las Rąk.