Składa się z barwnych wzorów geometrycznych, dających efekt kalejdoskopu, oraz z najbardziej charakterystycznych budowli z całego świata, odzwierciedlając wyjątkowo międzynarodowy charakter tej uczelni.
Wrześniowy mural na warszawskiej tzw. „Patelni” powstał dzięki Collegium Civitas. Ale dlaczego jedna z najlepszych polskich uczelni w tym niezwykle często odwiedzanym miejscu maluje symbole miast świata?
Zobacz również
Collegium Civitas jest uczelnią niepubliczną non-profit i wszystkie dochody przeznacza na rozwój działalności dydaktycznej, w tym na zapewnienie najwyższej jakości kadry dydaktycznej; dzięki takiemu podejściu w Collegium Civitas wykładają naukowcy z Oxfordu, z University of Tasmania i innych światowych uczelni, a także stypendyści Fulbrighta.
Artystycznym muralem Collegium Civitas chce zwrócić uwagę, na to jak wielki postęp dokonał się w polskim systemie edukacji wyższej w ostatnich dwóch dekadach. Polskie uczelnie włączyły się w światowy nurt nauki i zaczynają być jego równoprawnym uczestnikiem. Collegium Civitas jest jednym z głównych liderów umiędzynarodowienia nauczania – nie tylko przyciąga wybitnych wykładowców z całego świata, ale też studentów. Warszawa i Pałac Kultury i Nauki stały się rozpoznawalnym symbolem edukacji dla studentów w wielu krajach w Europie i na świecie, a Collegium Civitas stanowi miejsce spotkań intelektualnych – otwartych seminariów naukowych, konferencji i wystaw dla uczestników z całego świata.
„ – Mural wskazuje na wybitnie prospołeczny profil naszej uczelni – mówi rektor Collegium Civitas prof. Stanisław Mocek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do studiowania w Collegium Civitas oraz na otwarte seminaria naukowe, debaty i spotkania eksperckie. Zachęcamy do podnoszenia kwalifikacji i edukacji przez całe życie, to od edukacji wszystko co dobre w naszym życiu się zaczyna.”
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Mural znajduje się na murze tzw. „Patelni” przy Metrze Centrum, na rogu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w Warszawie, w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Polsce. Dzięki temu uczelnia chce przypominać wszystkim warszawiakom i przyjezdnym, jak ważna jest edukacja i że warto studiować w Warszawie.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Sam mural symbolicznie ukazuje naszą stolicę, jako miasto osadzone w kulturze europejskiej i światowej, otwarte, przyjazne młodym ludziom, w szczególności studentom.
Projekt muralu powstał z inspiracji graficzki Marty Lewandowskiej z Collegium Civitas, a został wykonany przez agencję Good Looking. Nawiązuje do światowych trendów street artu i podkreśla nieszablonowy sposób myślenia, jaki promujemy wśród studentów Collegium Civitas. Inspiracją dla niego było Sao Paulo, które dopuszcza obecność wyłącznie sztuki w swojej przestrzeni. Właśnie na ulicach tego brazylijskiego miasta można podziwiać murale wykonane obraną przez nas techniką. Prace nad muralem agencja rozpoczęła w drugim tygodniu września, trwały one siedem dni i oglądać go będzie można do połowy października.