Dom, który oszczędza

Ministerstwo Środowiska przygotowało aplikację mobilną „Dom, który oszczędza”. Aplikacja ma przybliżyć użytkownikom korzyści z budowy domu energooszczędnego i pasywnego, w tym przede wszystkim wysokość oszczędności z ogrzewania i wentylacji w porównaniu do budynków konwencjonalnych.
O autorze
1 min czytania 2014-10-01

„Dom, który oszczędza” to aplikacja mobilna symulująca budowę domu jednorodzinnego. Jej celem jest przybliżenie idei budownictwa energooszczędnego i pasywnego osobom, które dopiero myślą o budowie domu lub już ją planują.

Aplikacja krok po kroku, od wyboru fundamentów do instalacji systemu wentylacyjnego, przeprowadza użytkownika przez poszczególne etapy budowy domu. Każdy kolejny etap „budowy” jest uzupełniony o informacje merytoryczne na temat technologii i konstrukcji domów energooszczędnych i pasywnych. Wspomniane wskazówki można przeczytać, klikając w ikonkę „i”.

Po zakończeniu projektu użytkownik dowie się, ile energii do ogrzewania i wentylacji zużyje rocznie jego nowy dom oraz ile będzie za to musiał zapłacić. Porówna też wysokość oszczędności na rachunkach – w odniesieniu do domu konwencjonalnego.

Aplikację można pobrać w sklepie Google Play, a niebawem będzie też dostępna na urządzeniach z systemem iOS.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Aplikacja stanowi element kampanii „Dom, który dla mnie oszczędza”. Więcej informacji na temat budownictwa energooszczędnego i pasywnego można znaleźć na stronie. Znajdują się na niej artykuły, które w przystępny sposób tłumaczą zasady projektowania oraz budowy domów energooszczędnych i pasywnych, przedstawiają technologie odnawialnych źródeł energii i omawiają koszty związane z budową domów przyjaznych środowisku. Na stronie zamieszczono również kalkulator pozwalający oszacować oszczędności, które przynoszą domy energooszczędne oraz pasywne w stosunku do tych budowanych konwencjonalnie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się