W 1995 roku 12 wydawnictw w Anglii odmówiło wydania Harrego Pottera.
Podobno bycie terrorystą zależne jest od wyznawanej religii.
Niektórzy twierdzą, że jedyną formą przyśpieszania jeżdżąc na rowerze jest pedałowanie.
Mamed Khalidov przegrał walkę z Azizem Karaoglu? Nie.
Wszystkie powyższe przykłady pokazują, że fajnie jest odkrywać pomyłki, zmieniać zdanie i nie przywiązywać się do nieudowodnionych teorii. Bo bo to chyba już tak jest, że samo tworzenie teorii, bez ich udowadniania, jeszcze niewiele wnosi.
Zobacz również
W reklamie, jak zwykł mawiać mój kolega, którego często tutaj cytuję: “mamy niebywałą łatwość wykonywania skomplikowanych ewolucji w basenach wypełnionych niekompetencją”. Tymczasem w ostatnich dwóch dziesięcioleciach znalazło się kilku kozaków, którzy uznali (jak to prawdziwi naukowcy), że miarą prawdy jest skuteczność. Idąc za ciosem postanowili, że zbadają, o co w tym wszystkim chodzi, jak działa reklama, czy jak powinniśmy budować marki.
I mimo że reklama nigdy nie była, nie jest i nie będzie nauką ścisłą, moim zdaniem warto spojrzeć na to, co mają do powiedzenia Ci, którzy powyższym tematom poświęcili spory kawałek swojego życia.
Na wnioskach z ich badań bazuje poniższa prezentacja. Nie przedłużając – do lektury zapraszam szczególnie tych, którzy nie boją się zmieniać zdania i uznają to za dowód rozwoju.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
PS
Aaron Gwin w 2015 roku wygrał Puchar Świata w kolarstwie zjazdowym, zrywając łańcuch w pierwszych sekundach przejazdu.