Wydarzenie specjalne dla prasy i branży filmowej, które odbyło się 14 września w studiu produkcyjnym i postprodukcyjnym ORKA spotkało się z gorącym przyjęciem zaproszonych. Dyrektor technologiczny ORKI, Wojciech Janiszewski, w trakcie swojego wystąpienia w stylu TED, wzbogaconego efektowną prezentacją, opowiedział zgromadzonym o możliwościach sali referencji. Sali, która gwarantuje najwyższą jakość obrazu oraz nowoczesne technologie, dostępne do tej pory jedynie dla klientów największych zachodnich studiów postprodukcyjnych. Teraz nasze rodzime produkcje mogą bez przeszkód konkurować z tymi zachodnimi.
Sala Referencji ORKI to odpowiedź na rosnące oczekiwania polskich twórców filmowych, którzy aspirują do prezentacji swoich dzieł na międzynarodowych festiwalach takich jak Cannes czy Wenecja.
Zobacz również
– W prestiżowych konkursach, wymagania co do jakości obrazu stają się coraz bardziej rygorystyczne. Dlatego właśnie ORKA postanowiła stworzyć miejsce, które umożliwi polskim twórcom przygotowania materiałów o najwyższej jakości, gotowych do prezentacji na wszystkich festiwalach filmowych na świecie – mówi Magdalena Zimecka, CEO ORKA.
Prezentacja sali referencji ORKI, przeprowadzona w stylu wystąpień TED, przyciągnęła licznych przedstawicieli branży audiowizualnej. Podczas prezentacji Wojciech Janiszewski żartobliwie porównał ich kontrolę parametrów obrazu do kontroli parametrów wody w miejskich wodociągach. Sala Referencji ORKI jest bowiem stale poddawana ścisłej kontroli, aby zapewnić doskonałą jakość obrazu. Studio oferuje także pełne wsparcie w trakcie całego procesu postprodukcji oraz kolaudacji.
Dlaczego jest tak wyjątkowa? Przede wszystkim ze względu na imponujące wyposażenie. Wykorzystano tu jedyny w Polsce laserowy projektor Barco z serii 4 SP4K-27 HC, który charakteryzuje się jasnością 27 000 lumenów oraz natywną rozdzielczością 4K, co pozwala doświadczyć referencyjnego obrazu HDR. Dodatkowo, sala została wyposażona w 6-metrowy ekran firmy Harkness Screens oraz zestaw Dolby Cinema 7.1 zapewniający doskonały dźwięk. Efekt wizualny i dźwiękowy w tej sali nie ustępuje jakości prezentowanej przed jury na światowych konkursach i festiwalach.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Miejsce zostało zaaranżowane tak, by wyglądało jak sala kinowa w stylu premium. Znajduje się w niej 12 komfortowych foteli, które pozwalają na organizację ekskluzywnych pokazów przedpremierowych. Jest to idealne środowisko do spotkań z klientami i ludźmi z branży filmowej w samym centrum Europy. Za fotelami znajduje się stanowisko dla kolorystów wyposażone w DaVinci Resolve. Dzięki temu twórcy filmowi mogą nie tylko pracować nad jakością obrazu, ale także nad jego kolorystyką, co jest niezwykle istotne w procesie postprodukcji.
Dzień otwarty w ORCE i zainteresowanie szerokiej publiczności to dowód na to, że polska branża filmowa rozwija się w imponującym tempie i jest gotowa konkurować na światowej scenie. To także potwierdzenie zaawansowania technologicznego i profesjonalizmu, które są dostępne dla naszych twórców. Dzięki sali referencji, polscy twórcy filmowi mają możliwość uzyskania światowej klasy jakości, co jest początkiem drogi do sukcesu na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Artykuł reklamowy powstały we współpracy z MADOGZ.