Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Efektywny System Pracy (ESP)

Efektywny System Pracy (ESP)
Dynamiczny rozwój cywilizacji sprawił, że każdy z nas jest codziennie zasypywany potokiem e-maili, SMS-ów, telefonów, spraw, nowych projektów, zadań. Przeciętny człowiek nie jest w stanie pogodzić ich wszystkich i zamknąć na czas.
O autorze
2 min czytania 2016-08-31

Niezrealizowane zadania tkwią w naszej pamięci, przytłaczają nas, zmniejszają naszą efektywność i obniżają kreatywność.

ESP powstało z potrzeby szalonych czasów, w jakich przyszło nam żyć w XXI wieku. Jest zebraniem i uporządkowaniem najlepszych praktyk, rozproszonych w wielu różnych dziedzinach i podejściach związanych z efektywnością osobistą. ESP metaforycznie można porównać do systemu bezpieczeństwa montowanego we współczesnych samochodach, zabezpieczającego kierowcę, pasażerów i samochód przed wypadnięciem z drogi. Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP w samochodzie odpowiada za to, że pojazd bezpiecznie utrzymywany jest w zakręcie, kiedy na drodze pojawi się jakaś przeszkoda, nastąpi nagłe hamowanie lub źle ocenimy prędkość, z którą możemy pokonać zakręt. W naszym życiu jest podobnie — podlegamy ciągłym zmianom, poddawani jesteśmy sytuacjom kryzysowym, które mogą nas wyprowadzać z równowagi życiowej i duchowej. Aby tego uniknąć, musimy wykształcić umiejętność utrzymywania siebie i swoich bliskich na bezpiecznym torze jazdy w pożądanym przez nas kierunku.

Zarządzanie czasem, a właściwie zarządzanie swoimi zadaniami w czasie

Zarządzanie czasem? Czy to możliwe? Wielu zapyta: „Jak można zarządzać czymś, co jest poza naszym wpływem?”. Prawda, czasu nie da się zatrzymać, powstrzymać, spowolnić czy przyspieszyć. To, co możemy zrobić, to lepiej wykorzystać czas, który mamy do dyspozycji. Wiele osób ma negatywne przekonania na temat swojego podejścia do czasu. Uważają, że jest to ich słaba strona i nic z tym nie robią. Inni myślą o sobie jako o ludziach dobrze zorganizowanych i pozostają przy swoich sprawdzonych technikach. Wiedza, którą chcę przekazać, ma wspierać rozwój obu tych grup. Zapoznasz się z najskuteczniejszymi technikami efektywności osobistej i organizacji pracy, które mają na celu wspieranie rozwoju Twojej kompetencji zarządzania środowiskiem pracy. 

Postawą, którą warto w sobie ukształtować w pracy i w życiu osobistym, jest przejmowanie kontroli nad swoimi zadaniami i niepozwolenie im, aby to one przejęły kontrolę nad nami. Efektem zbudowania ESP ma być większa satysfakcja z życia osobistego i zawodowego, a wygospodarowany czas należy wykorzystać tak, jak chcemy — niekoniecznie na dodatkową pracę ☺.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

ESP jest wspólnym mianownikiem sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz drogą do panowania nad przyszłością, która będzie bardziej przewidywalna. Stanowi także podstawę do tego, by kreować profesjonalny wizerunek siebie w oczach kontrahentów, zyskać szacunek kolegów i uznanie przełożonych czy stać się wzorem do naśladowania dla swoich dzieci.

Pamiętaj jednak o jednej ważnej sprawie: dostajesz narzędzia do zastosowania, ale to, z których z nich skorzystasz, zależy już od Ciebie. Odpowiedzialność za sukces leży po Twojej stronie!

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Struktura tej książki oparta jest na opracowanym przeze mnie modelu Pro Time Tools, czyli zbiorze dobrych praktyk i narzędzi do zwiększania efektywności osobistej w świecie, w którym jesteśmy zalewani informacjami, żyjemy w stresie, a zmiany są częstsze niż w jakiejkolwiek innej epoce.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dlaczego warto rozwijać w sobie zdolność efektywnego zarządzania czasem?

Ludzie, którzy opanowali trudną sztukę efektywnej pracy i jej dobrej organizacji:

  • Są świadomi swoich możliwości i wykorzystują je do osiągania celów firmy.
  • Pracują mądrzej, efektywniej wykorzystując czas w pracy.
  • Lepiej współpracują z innymi: rozumiejąc siebie, lepiej rozumieją innych.
  • Unikają syndromu wypalenia zawodowego i pracoholizmu.
  • Stają się elastyczni i otwarci na zmiany, a często sami wychodzą z propozycjami usprawnień.
  • Są bardziej zadowoleni z pracy, dobrze wypowiadają się o firmie, przyczyniają się do przyciągania do niej wartościowych pracowników.

Model Pro Time Tools (tabela W.1) to zbiór dwunastu kluczowych kompetencji, które warto w sobie rozwijać, budując swój ESP. ESP jest indywidualny dla jego twórcy i bardzo elastyczny do zastosowania. Każdy rozdział tej książki podpowiada metody dopasowane do danej kompetencji. Na końcu rozdziału znajdziesz ćwiczenia, które warto wykonać po jego lekturze.

Tabela W.1. Model PRO TIME TOOLS


Fragment pochodzi z książki Macieja Sasina Efektywny System Pracy, czyli jak skutecznie zarządzać sobą w czasie wydawnictwa Onepress.

Książkę można kupić tutaj.