Już po raz ósmy Muzeum Polin zachęcało do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, której celem było upamiętnienie wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.
Akcji towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które obecnie nabiera szczególnego znaczenia. Obecna sytuacja zmusza nas do zachowania społecznego dystansu. W takich chwilach jeszcze bardziej istotna staje się wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.
Zobacz również
W tym roku po raz pierwszy na ulicach Warszawy nie dało się spotkać wolontariuszy rozdających Żonkile. Ich rolę zajęła sieć ekranów digital OOH firmy Screen Network. Na ekranach wyświetlane były podobizny ambasadorów akcji (min. Andrzej Seweryn, Barbara Kurdej-Szatan, Dorota Wellman, Dawid Podsiadło), którzy zachęcali mieszkańców warszawy do przypięcia wirtualnego Żonkila w mediach społecznościowych.
Przekaz wyświetlany był między innymi na ekranach zlokalizowanych na dworcu centralnym, wielkopowierzchniowych ekranach LED na hotelu Marriott oraz na elewacji centrum handlowego „Plac Unii City Shopping”, a także na sieci przydrożnych ekranów LED City.
Ekrany Screen Network docierają aż do ponad 8 milionów Polaków dziennie.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Słuchaj podcastu NowyMarketing